Notifikace Steamu se zobrazují jako černý obdélník? Mám řešení
Jsem rád, že mi v Xubuntu normálně běží herní platforma Steam a snad všechny hry, které na něm mám (alespoň ty, které jsem zkoušel). Tohle si myslím, že se Steamu opravdu povedlo.
Namísto notifikace černo
Avšak jak bývá na Linuxu zvykem, ne všechno funguje dokonale a "na první dobrou".

Ani Steam není výjimkou, a tak se mi stávalo, že se mi namísto notifikace nebo zprávy vpravo dole objevil černý obdélník, ze kterého se nedalo nic vyčíst. Ani ikona, ani text.
Trochu jsem zapátral, ale jelikož se mi notifikace z prohlížeče a další zobrazovaly v pořádku, usoudil jsem, že musí jít o problém aplikace Steam.
Řešení jsem našel v nastavení Steamu
Za mě vyřešeno. Pokud se budete s tímto problémem také potýkat, postup je následující:
- Přejděte do nastavení aplikace Steam.
- Z levé nabídky zvolte oddíl Rozhraní.
- Úplně dole vypněte volbu "Povolit v prohlížeči vykreslování GPU akceleraci (vyžaduje restart)".

Pak už jen stačí restartovat aplikaci a notifikace zpráv se budou v pořádku zobrazovat. Mám to osobně vyzkoušeno.
Problém grafické karty?
Na internetu se uvádí, že podobné problémy mohou způsobovat některé grafické karty nebo jejich ovladače. Nemám možnost toto vyzkoušet na více počítačích, ale řešení mám. Víc nepotřebuji.

Další příspěvky pod štítkem Steam
Díky, že jsi dočetl až sem! Pokud tě tohle téma baví, mrkni na další mé postřehy a tipy v rubrice Steam.
