Wix.com: chybí podpora AAAA (IPv6) záznamů

Máte směrované internetové stránky na Wix.com (záznamy A a CNAME), ale ani za nic se vám nedaří zapnout HTTPS? Na vině může být „přebytečný“ AAAA záznam. IPv6 zde ještě není podporované. Ale v manuálu se to nedočtete.

 

Když není DNS u Wix.com

S problémem nefunkčního HTTPS protokolu jsem se setkal v případě, kdy jsem napojoval již existující doménu, resp. když byly pouze webové stránky hostovány u Wix.com, ale e-mailové služby a další byly na jiném serveru.

WIX.com, vypnutý protokol HTTPS

 

Kdyby bylo DNS kompletně pod Wix, nebyl by problém. Ale tak to obvykle bývá, když se kombinuje více služeb u různých poskytovatelů.

 

Chyba na první pohled

Že HTTPS nemáte či nefunguje poznáte na první pohled. Jakmile napíšete požadovanou URL a potvrdíte, objeví se stránka s chybou ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR.

SSL chyba

 

Problémem byl „přebytečný“ AAAA záznam

V mém případě šlo o migraci, resp. nahrazení starého webu (u jiného poskytovatele) novým. Wix totiž nepodporuje AAAA záznamy (IPv6), takže pokud se u domény takovýto záznam vyskytuje, HTTPS prostě povolit nepůjde.

Řešení je snadné, u současného registrátora AAAA záznam zlikvidovat, smazat. Pokud je vše ostatní nastavené, Wix.com se s tím už popere.

Napsat komentář