Smajlíci a emotikony nejen pro Facebook

Již mnoho let je zvykem, že svůj psaný text můžete “okořenit” použitím tzv. smajlíků, které nejen že dodají barevný nádech v jinak stereotypních barvách, ale dokáží vyjádřit emoce a nálady. Kupříkladu sociální stě typu Facebook jsou jimi plné, ale opravdu je znáte a víte, jaké smajlíky je možné použít a jak budou vypadat?

 

Databáze použitelných smajlíku je na internetu

Miniaturních emotikon je po celém internetu nespočet. Některé si myslím, že notoricky známe, jako je usmívající se 🙂 či zamračený smajlík 🙁 , ale některé jsme snad nikdy v životě ještě neviděli.

Cestování a místa, smajlíci
Cestování a místa, smajlíci

 

To ale neznamená, že neexistují a nemůžeme je použít, naopak.

Na stránce Facebook Symboly naleznete databázi smajlíků pro Facebook, které jednoduchým kliknutím vyberete a hned je můžete zkopírovat do svého příspěvku. Klávesové zkratky Ctrl+C/V taktéž fungují.

A nemusíte je kopírovat po jednom. Prostě si jich nasázíte, kolik chcete, a zkopírujete všechny najednou.

 

Emotikony nejen pro Facebook

Na stránce se nachází smajlíci nejen pro Facebook, ale pomocí levé postranního menu se můžete přepnout na Seznam emoji, Twitter symboly a další.

Twitter symboly
Twitter symboly

 

Výběr je skutečně bohatý a všude zde platí stejné pravidlo, že si prostě vyberete ty emotikony, které chcete, a následně si je zkopírujete.

 

Emojipedia je studna plná emotikon

Určitě všichni znáte otevřenou internetovou encyklopedii Wikipedia, jejíž obsah neustále roste. Možná ne náhodou vznikl portál Emojipedia, který patří mezi do rodiny “pedia”.

Tentokrát se však nejedná o databázi informací, ale o databázi emotikon a smajlíků snad pro všechny existující a podporované platformy. Jejich výčet je následující:

 

Navíc je zde umožněno vyhledávání (v anglickém jazyce), které dokáže ušetřit spoustu času při hledání. Doporučuji minimálně vyzkoušet!

Emojipedia, titulní stránka
Emojipedia, titulní stránka

 

Vše pro komerční i nekomerční použití

Tuto databázi jsem nalezl na internetu a samotné stránky jsou dostupné v několika jazykových mutacích. V podmínkách a ani jinde jsem nenalezl, že by se mělo jednat o emodži chráněné autorskými právy apod. Jedná se tedy o nativní emotikony daných sociálních sítí a můžeme je používat dle svého uvážení.

Pokud se věnujete marketingu na sociálních sítích, takovýto zdroj pro vás může být velice cenný. Avšak neměli bychom zapomínat na jejich vhodné/nevhodné používání. Například na firemní stránky a ohlášení bych emotikony používal spíše výjimečně. O tom jsem se už ale zmínil ve svém předchozím článku.

 

Máte nějakou jinou databázi smajlíků, která je volně dostupná na internetu? Pokud ano, podělte se 😎

Zdroje obrázků:

Napsat komentář