Již mnoho let je zvykem, že svůj psaný text můžete “okořenit” použitím tzv. smajlíků, které nejen že dodají barevný nádech v jinak stereotypních barvách, ale dokáží vyjádřit emoce a nálady. Kupříkladu sociální stě typu Facebook jsou jimi plné, ale opravdu je znáte a víte, jaké smajlíky je možné použít a jak budou vypadat?

 

Databáze použitelných smajlíku je na internetu

Miniaturních emotikon je po celém internetu nespočet. Některé si myslím, že notoricky známe, jako je usmívající se 🙂 či zamračený smajlík 🙁 , ale některé jsme snad nikdy v životě ještě neviděli.

Cestování a místa, smajlíci
Cestování a místa, smajlíci

 

To ale neznamená, že neexistují a nemůžeme je použít, naopak.

Na stránce Facebook Symboly naleznete databázi smajlíků pro Facebook, které jednoduchým kliknutím vyberete a hned je můžete zkopírovat do svého příspěvku. Klávesové zkratky Ctrl+C/V taktéž fungují.

A nemusíte je kopírovat po jednom. Prostě si jich nasázíte, kolik chcete, a zkopírujete všechny najednou.

 

Emotikony nejen pro Facebook

Na stránce se nachází smajlíci nejen pro Facebook, ale pomocí levé postranního menu se můžete přepnout na Seznam emoji, Twitter symboly a další.

Twitter symboly
Twitter symboly

 

Výběr je skutečně bohatý a všude zde platí stejné pravidlo, že si prostě vyberete ty emotikony, které chcete, a následně si je zkopírujete.

 

Vše pro komerční i nekomerční použití

Tuto databázi jsem nalezl na internetu a samotné stránky jsou dostupné v několika jazykových mutacích. V podmínkách a ani jinde jsem nenalezl, že by se mělo jednat o emodži chráněné autorskými právy apod. Jedná se tedy o nativní emotikony daných sociálních sítí a můžeme je používat dle svého uvážení.

Pokud se věnujete marketingu na sociálních sítích, takovýto zdroj pro vás může být velice cenný. Avšak neměli bychom zapomínat na jejich vhodné/nevhodné používání. Například na firemní stránky a ohlášení bych emotikony používal spíše výjimečně. O tom jsem se už ale zmínil ve svém předchozím článku.

 

Máte nějakou jinou databázi smajlíků, která je volně dostupná na internetu? Pokud ano, podělte se 😎

Smajlíci a emotikony nejen pro Facebook

Zdroje obrázků:

Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *