Odorik: skutečně levná VoIP telefonie

Datum poslední úpravy:

Štítky: Odorik | telefonování přes internet | VoIP telefonie

Mobilní volání je určitě v kurzu a stále bude. Avšak někdy je praktičtější mít pevnou linku, proč? Například v kancelářích, na pracovištích, na odděleních zákaznického servisu atd. by bylo neustále zvedání mobilních telefonů hloupé. V případě již zmíněného zákaznického servisu se ale nepoužívají klasické telefonní aparáty, jak je známe. Sedí se u PC se sluchátky a veškerá komunikace probíhá přes internet. Mluvíme o tzv. VoIP telefonii.

Hlavní ukazatel? Cena

Pokud tedy opustíme prostředí mobilních telefonů a budeme se věnovat pouze pevným linkám, důležitá je cena. A to cena pořízení a cena za správu (měsíční).

Základní rozdíly pevných linek si můžeme přečíst zde:

  • V případě klasické pevné telefonní linky je potřeba zavést telefonní linku, natáhnout kabely po domě, pořídit si telefonní aparát a platit pravidelné poplatky. Nejedná se obvykle o nic levného a tak není divu, že od toho spousta lidí ustupuje. Navíc jste omezeni sluchátkem.
  • VoIP telefonie to má trochu jinak. Také můžete mít klasický telefonní aparát, jak jste na něj zvyklí, ale můžete mít volání přes počítač. V tom případě nepotřebujete téměř nic, jen si zřídit VoIP účet a pořídit si sluchátka s mikrofonem.
Sluchátka s mikrofonem
Sluchátka s mikrofonem

Jakého operátora si vybrat?

Tak jako to je v prostředí mobilní telefonie, i zde si můžeme vybrat svého operátora. Avšak máme nabídku daleko širší, protože je zde mnohem méně technických úskalí, které musí operátor překonat.

Já již několik let využívám služeb operátora Odorik, protože patří mezi nejlevnější na trhu a nabízí obrovskou škálu možností a funkcionalit. Mezi ně patří například:

  • paralelní vyzvánění včetně konfigurovatelného časového zpoždění,
  • přesměrování hovorů,
  • okamžitý přehled o probíhajících hovorech včetně podrobných statistik,
  • možnosti hlasového menu (IVR),
  • nahrávání hovorů atd.
Odorik, logo
Odorik, logo

Odorik volá opravdu levně

Nyní se konečně dostáváme k cenám, které jsem již nakousl. V případě volání přes internet jsou sluchátka jediným HW příslušenstvím, které potřebujeme (PC se zvukovou kartou jsou už snad všechny). Pořizovací náklady cca 150 Kč. Jasně, dají se sehnat sluchátka s mikrofonem za necelou stovku, ale jejich kvalita bývá hodně špatná.

Registrace je otázkou několika málo okmažiků a ihned po ní se můžete pustit do své VoIP telefonie.

Odorik.cz, titulní stránka
Odorik.cz, titulní stránka

 

Už na titulní stránce si můžeme všimnout výhodných cen volání přes internet: 0,59 Kč za minutu na mobilní číslo v ČR a účtování po vteřinách! Při volání na jinou pevnou linku (ne v sítit Odorik) jsou ceny ještě nižší: 0,25-0,49 Kč za minutu. Volání v sítit Odorik je zdarma.

Navíc je možné s touto linkou volat velice výhodně do celého světa, ale zde už záleží na cílové destinaci. Více v ceníku na webových stránkách služby.

Jakého VoIP operátora používáte vy? Můžete se podělit o své zkušenosti?

Reklama

Napsat komentář

Reklama