Hledání jiného života ve vesmíru, než je naše Země, se stává fenoménem. Máme k tomu lepší technologie, soukromé vesmírné společnosti rozjíždí své raketové a vesmírné programy, kolonizace Marsu je ještě před námi, ale mluví se o ní. Proč právě nyní, namísto prevence neustálého poškozování a ničení naší rodné planety? Ve vesmíru nejsme sami!

 

Sci-fi se stává realitou?

Mnoho literárních a filmových autorů koketuje s možností života ve vesmíru, odlišného od lidí. Je to něco, co láká lidi odjakživa a dodává takový ten prvek mystéria. Avšak nikdo netušíme, jak blízko můžeme být pravdě.

mléčná dráhaZdroj: Pixabay

 

Nejsem vědec, filozof, badatel a kdo ví co ještě. Ale pokud se nad tím tak trochu zamyslím, proč je výzkumu vesmíru věnována v posledních letech taková priorita? Proč a kde získávají společnosti typu SpaceX peníze na veškerý výzkum a vývoj raketového programu?

 

Víme, že nejsme sami

Odpověď nemusíme hledat nijak daleko, ale spousta indicií směřuje k tomu faktu, že ve vesmíru nejsme sami. Problémem však je vzájemná interakce. Jak dát vzdálené “civilizaci” vědět, že je tu Země plná lidí?

ufoZdroj: Pixabay

 

Opusťme loď, dokud to ještě jde

Docela dobře sem spadá i teorie, že je Země umírajícím prvkem ve vesmíru bez naději na zářivou budoucnost a že je potřeba změnit umístění lidské kolonie. Bez důkladného předchozího průzkumu a nálezu jiného života by však tato teorie neměla smysl a šanci uspět. Že by opět další důkaz, že byl mimozemský život nalezen?

úsvitZdroj: Pixabay

 

Divoké představy versus skutečnost?

Pokud máme rádi teorie o životě mimo Zemi a naše fantazie to dovolí, můžeme se klidně ponořit i do těch nejdivočejších snů a představ. Pokud však věříme heslu “na každém šprochu pravdy trochu” a nebudeme až příliš konzervativní, uvědomíme si, že je vysoká pravděpodobnost, že byl skutečně objeven mimozemský život. Kdo však o tom ví? Tají se to kvůli celosvětové panice?

Budete-li chtít, klidně se o své teorie na mimozemské téma podělte v komentářích. Budu se na ně těšit 🙂

Trocha teorie: Ve vesmíru nejsme sami a ví se to!
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *