Moje nová stránka na Facebooku

Jakožto freelancer v oblasti online marketingu a blogista musím zapracovat na své značce, jménu. Rozhodl jsem se proto založit si vlastní Facebook stránku, která je odlišná od mého soukromého profilu na Facebooku. Veškeré dění týkající se mé činnosti budu směřovat právě sem, částečně také na Twitter.

Loga Vojtěch Král + Facebook
Loga Vojtěch Král + Facebook

 

Na Facebooku mám kamarády, spolužáky i rodinu

Důvodem, proč jsem se tak rozhodl a směřuji dění právě na Facebook, je fakt, že zde mám kamarády, spolužáky, rodinu a další jakkoliv spřízněné duše. Zároveň používám tuto sociální síť jako rychlý komunikační kanál mezi nimi.

 

Propagace placená i zdarma

Dalším faktem je, že prostředí Facebooku dobře znám a provádím zde marketingové činnosti firmám i soukromým osobám.

Nejlepším způsobem, jak se naučit online marketing je dělat ho sám pro sebe. Tady opravdu záleží na každé koruně a pokud má člověk dávat svoje vlastní peníze na svoji vlastní propagaci, musí to dělat opravdu dobře.

Práce u notebooku
Práce u notebooku

 

Propagaci na Facebooku mohu provádět placenouneplacenou. Pokud tedy napíšu nějaký “blogerovský” příspěvek, klidně ho na Facebook vložím a nechám ho žít si svým životem.

Pokud však napíšu něco, co budu chtít dostat mezi lidi, ať už ze zájmu, ze snahy upozornit, vysvětlit, poučit atd., klidně spustím malou propagaci. Ta začíná už na 10 Kč/den, takže za zanedbatelných 70 Kč uvidí můj příspěvek tisíce lidí za 1 týden.

 

Ještě mě čeká spousta práce

Můžete si všimnout, že onu Facebook stránku ještě nemám zcela dokončenou. Některé sekce nemám vyplněné a někde by se toho určitě dalo uvést více, než tam nyní je. Je to tím, že mám spoustu práce, rodinu a domácnost. Ani jedno nechci zanedbávat, ale budu se snažit využívat svůj nedostatkový volný čas k dokončení své Facebook stránky, profilu.

Na propagaci čeho jiného, jakožto freelancer, bych měl pracovat, než na svém osobním brandu? Samozřejmě vyjma nasmlouvané a dohodnuté práce, ta má samozřejmě přednost.

Zdroje obrázků:

Napsat komentář