LDPlayer: přepnutí jazykového rozhraní na české

Mezi nejpoužívanější emulátory mobilního OS Android patří LDPlayer, ale ten se nenainstaluje v českém nebo anglickém jazykovém rozhraní. Musíme ho tedy do srozumitelného jazyka přepnout. A jak na to najdete v tomto příspěvku.

Stručný úvod

LDPlayer je emulátor operačního systému Android, který naleznete především v mobilních zařízeních. Často ho naleznete v žebříčcích emulátorů na prvních místech, protože je rychlý a zcela zdarma dostupný. Navíc disponuje řadou různých nastavení, ale o tom třeba někdy příště.

Je označován jako emulátor s optimalizací pro hry, ale samozřejmě na na něm běží i neherní aplikace a androidí software všeho druhu. Stačí nainstalovat a vyzkoušet.

Špatný defaultní jazyk

Ihned po první instalaci nás však čeká nemilé překvapení. Primárním jazykem není Angličtina nebo některý ze slovanských jazyků, ale zřejmě Čínština (netuším, co je to za posekané hady). To se týká i nastavení (ozubené kolečko vpravo nahoře), ve kterém se bez rozumného jazyka asi jen těžko vyznáme.

LDPlayer, obrazovka Nastavení
LDPlayer, obrazovka Nastavení

Český nebo Slovenský jazyk v instalaci obsažen není, takže si budeme muset vystačit s Angličtinou (English). Její přepnutí nalezneme v nastavení v poslední záložce „Khác“ a v poslední volbě „Ngôn ngũ„. Hned na prvním místě je English, což zvolíme a potvrdíme.

LDPlayer, nastavení jazyka na English
LDPlayer, nastavení jazyka na English

Emulátor LDPlayer nás poté vyzve ke svému restartování, aby se změna jazyka promítla. Jakmile znovu naběhne, jazyk je úspěšně změněn.

Napsat komentář