WordPress téměř pro každý blog

Datum poslední úpravy:

Štítky: blog | WordPress

Blogy jsou všude kolem nás. Jsou to vlastně jakési příspěvkové internetové stránky, jejichž hlavní podstatou není objektivní informování návštěvníků (jak se o to snaží různé e-ziny), ale oslovování skrze příspěvky, které mohou být citově zabarvené dle vůle autora.

Pokud bych to laicky shrnul, tak blog je pisálkův deníček.

Jaké řešení vybrat?

Založit si blog je jednoduché až triviální. V první řadě si jej můžeme naklikat na některém z již hotových řešení (například blog.cz). Takovýto způsob vytvoření blogu je jednoduchý a funkční. Obvykle jsme ale odkázáni na již předpřipravené šablonu vzhledů a funkce, které nemůžeme takřka nijak upravovat a jsme tedy odkázáni napospas již hotového řešení.

Blog.cz - nový článek

Druhé řešení je nechat si vyrobit blog na míru (případně si ho udělat sám, pokud to dokážeme), ale takovéto řešení bývá časově i finančně nákladné. Pokud s takovýmto blogem nemáme žádné větší plány, na tuto možnost zapomeňme.

Třetí a možná nejvhodnější variantou je vytvoření blogu pomocí nějakého předem vytvořeného redakčního systému (CMS), kterých se na internetu pohybuje spousta. Bývají totiž zdarma k dostání, ale musíme zaplatit doménu pro jejich umístění na webu a hosting, kde budou data uložena. Tyto částky se pohybují obvykle v rámci několika stovek Kč/rok.

WordPress logo

Já volím WordPress

Jak již uvedené logo napovídá, já preferuji redakční systém WordPress (WP), který je zdarma k dostání, lokalizován do českého jazyka, přehledný a snadno rozšířitelný. Možná proto patří mezi nejpoužívanější internetové redakční systémy vůbec!

Tento web běží na WP také, ale rozhodně se nejedná jen o suchou defaultní instalaci, ale je rozšířen pomocí mnoha pluginů a i na vzhled jsem trochu ručně upravil, ale o tom snad příště.

Rád pomůžu

Pokud by tedy byl zájem o nějaký blog klidně i na míru, jsem schopen vyhovět a pomoci. Mám zkušenosti nejen s WordPress, ale i dalšími obdobnými systémy. Každopádně musím říct, že WP vede.

Reklama

1 komentář u „WordPress téměř pro každý blog“

Napsat komentář

Reklama