Windows 10: jak vytvořit místní uživatelský účet?

Datum poslední úpravy:

Štítky: Microsoft | uživatelský účet | Windows 10

Operační systém Windows 10 se snaží uživatele svázat s Microsoft účtem a dělá proto hodně. Dokonce tolik, že je pro spoustu uživatelů problém vytvořit místní uživatelský účet, který je svázán s daným operačním systémem počítače. Nejde tedy o žádnou online registraci apod. Účet je pouze na daném PC.

Naštěstí to však není nemožné, jen je potřeba vědět, kde a kam kliknout. Proto jsem připravil tento obrázkový návod.

 

Je to jen trochu klikání

Pro začátek musíme přejít do nastavení Windows 10. Uděláme to přes tlačítko Start (úplně vlevo dole), kde zvolíme ozubené kolečko (druhé tlačítko zespoda).

Windows 10 Start

 

V zobrazeném okně Nastavení zvolíme položku Účty.

Windows 10 Nastavení

 

V dalším kroku už se konečně dostáváme k vytvoření místního účtu. Musíme se však přepnout na záložku Rodina a jiní uživatelé, na které dole nalezneme položku Přidat do tohoto počítače někoho dalšího. Otevřeme ji.

Windows 10 Rodina a jiní uživatelé

 

Nyní již máme skoro vyhráno. V novém okně máme zvolit, jak se tato osoba bude přihlašovat. My však vybereme možnost Nemám přihlašovací údaje této osoby.

Windows 10 Nový uživatel

 

Nyní nás čeká poslední okno, ve kterém se nám Microsoft bude snažit vnutit vytvoření svého účtu. My však zarputile zvolíme Přidat uživatele bez účtu Microsoft, jak je vidět na obrázku.

Windows 10 Přidání uživatele bez účtu Microsoft

 

A máme vyhráno! Konečně jsme se proklikali přes labyrint možností až na tu požadovanou, totiž vytvoření uživatelského účtu pouze na daném PC a v daném operačním systému bez jakékoliv online interakce, registrace atd. Vítězná obrazovka následuje.

Windows 10 Vytvoření účtu pro tento počítač

 

Místní účet může být vytvořený i bez hesla pro komfortní a rychlé domácí přihlašování.

4 komentáře u „Windows 10: jak vytvořit místní uživatelský účet?“

Napsat komentář

Reklama