Windows 10: aktualizace 1809, nový vzhled vyhledávání

Datum poslední úpravy:

Štítky: aktualizace 1809 | vyhledávání | Windows 10

Po delší prodlevě spojené s řadou chyb a nedodělků se konečně pro Windows 10 uvolnila plnohodnotná aktualizace 1809. Je možné ji instalovat přímo z aktualizací OS, pokud si to systém něudělal už sám. Zda máte verzi 1809 instalovanou, zjistíte velice snadno. Změnil se vyhledávací box.

 

Problémy a problémy

Aktualizovat celý operační systém plošně je velice náročné. Jde o to, že každý má systém trochu jinak konfigurovaný, používá jiný hardware atd., takže těch možností je nespočet. A do takovéhle divočiny chcete nasadit jednotnou aktualizaci?

Není proto divu, že se objevila řada chyb a nedodělku, které bylo nejdříve potřeba dořešit. Nyní by však mělo být hotovo, takže se do aktualizace můžeme vesele pustit.

Windows Update, verze 1809
Windows Update, verze 1809

 

Délka aktualizace samozřejmě závisí na rychlosti vašeho připojení do sítě internetu, ale především na rychlosti disku. Na SSD discích to je fofr, na starších HDD to trvá i několik desítek minut.

Na závěr restartujeme.

Windows Update, verze 1809, restartování
Windows Update, verze 1809, restartování

 

Nové Windows 10 vyhledávání poznáme hned

Na první pohled nemusíme nic poznat, ale jakmile si otevřeme vyhledávací box, hned vidíme, že je něco jinak. Vyhledávání je větší a to díky tomu, že se nám rozšířilo o další okno, které rozšiřuje a kategorizuje samotné výsledky vyhledávání.

Vyhledat aktualizace, verze 1809
Vyhledat aktualizace, verze 1809

 

Co se týká dalších změn a úprav, určitě se s nimi budeme potkávat na každém kroku, ale toto je jedna z mála, která je patrná hned na první pohled.

Napsat komentář

Reklama