Vyřešeno: kancelářský balík LibreOffice nejde spustit

Datum poslední úpravy:

Štítky: chyba | LibreOffice | řešení

Dobře fungujících kancelářských procesorů je skutečně málo a pokud už existují, mnohdy se potýkají s chybami. Oblíbený open source (zdarma dostupný) LibreOffice obsahuje minimum chyb, které by bránili práci uživatele. Jednou z nich se však můžete setkat již při spuštění tohoto kancelářského balíku a projevuje se tak, že se prostě LibreOffice nespustí. Jak problém řešit?

Zaseknutí hledejme ve správci úloh

Pokud přejdeme do Správce úloh a mezi procesy aplikaci LibreOffice alespoň jednou nalezneme, ale program se nám nespustil, jedná se o chybu, kterou mám na mysli.

Správce úloh LibreOffice

 

Řešením je restart nebo ukončení úlohy

Obvyklým způsobem řešení je restartování celého PC, ale není to zcela správně a mnohdy to ani není možné, pokud máme rozdělanou práci v mnoha dalších aplikacích apod.

Tím nejvhodnějším způsobem je tedy přímé ukončení úlohy, a to rovnou z příkazového řádku. Do něj se dostaneme přes vyhledávání ve Windows zadáním zkratky „cmd“.

Následně už stačí zadat příkaz k tvrdému ukončení všech instancí programu LibreOffice v této podobě:

taskkill /IM soffice.bin /F

Ukončení LibreOffice

 

Potvrzením se na pozadí ukončí všechny části onoho kancelářského balíku (vyčkáme tedy několik vteřin) a program můžeme spustit znovu, tentokrát již úspěšně.

 

Taskkill ukončí vše bez dotazu, pozor na to

Jen je potřeba dát trochu pozor, protože uvedený příklad ukončí všechny aplikace spadající pod LibreOffice (Writer, Calc atd.) bez jakéhokoliv dotazování, což může být problém, pokud máme například v tabulkovém prcesoru LibreOffice Calc již rozpracované dílo, ale Writer nám nejde spustit.

Vždy, než je chystáme příkaz „taskkill“ použít, bychom si měli být jistí, že máme veškerou práci řádně uloženou. Případné ztráty mohou být bolestivé.

Reklama

Napsat komentář

Reklama