Vivaldi si tak trochu nerozumí se službou Gmail

Datum poslední úpravy:

Štítky: Gmail | internetový prohlížeč | Vivaldi

Vivaldi je velice svižný internetový prohlížeč, který si bere to nejlepší z prohlížečů Google Chrome a Opera a jde si svou cestou. Je velice rychlý a kompatibilní s většinou webů, avšak chat ve službě Gmail vázne. Nebude to problém ze strany Google, trvá to již několik týdnů a na ostatních běžných prohlížečích není problém.

 

Několik vět na úvod

O Vivaldi již bylo psáno jako o nadějném projektu na poli multiplatformních internetových prohlížečů. Tento trend stále trvá a Vivaldi se používá čím dál více. Bohužel ho však ve statistikách příliš neuvidíme, protože má takřka nulovou propagaci (nepočítám PR, diskuzní fóra apod.) a je postavený na bázi Chromium, takže pokud vidím statistiky užívanosti tohoto jádra, Vivaldi v něm bude schovaný.

Vivaldi, verze 2.6.1566.49
Vivaldi, verze 2.6.1566.49

 

Chat ve službě Gmail na Vivaldi zlobí

S prohlížečem Vivaldi se velice běžně setkávám s chybou „Probíhá pokus o opětovné připojení“, které mi hlásí vpravo umístěný Google Chat (Google Hangouts) ve službě Gmail. Jiné prohlížeče to nedělají a i když je mám spuštěné vedle sebe. Na Vivaldi do kecálka zprávy spíše nechodí, než chodí.

Probíhá pokus o opětovné připojení
Probíhá pokus o opětovné připojení

 

Nakonec ty zprávy přeci jen dorazí, ale rozhodně se nedá mluvit o nějaké online komunikaci. Je tam zpoždění.

 

Prověřeno na více počítačích, operačních systémech

Hned si někdo může pomyslet, že mám neaktuální verzi prohlížeče, chybný OS či nějakou jinou nekompatibilitu, ale tohle já snadno vyvrátím, protože mi to samé dělá na více PC/noteboocích a různých OS (Windows i Linux). Vivaldi mám aktualizované, to si hlídám.

Důvodem zřejmě bude chyba prohlížeče nebo nějaký neaktuální modul v něm, protože s každou novou verzí/subverzí přichází do Vivaldi desítky oprav, takže je stále co řešit.

Všechno ostatní ale v Gmailu běží, na to si opravdu nemohu stěžovat.

Gmail, logo

 

Jednoduchá rada na závěr? Používáte-li služby od Google (Google Drive, Google Hangouts, Gmail apod.), raději používejte oficiální Google Chrome, kde vám toto všechno poběží nejlépe.

Reklama

Napsat komentář

Reklama