UserBenchmark: otestujte svoje PC a porovnejte s ostatními, zdarma

Datum poslední úpravy:

Štítky: benchmark | hardware | testování | UserBenchmark

Otestovat hardware počítače můžete v nepřeberném množství aplikací. Některé jsou méně známé, některé více. Dnes se však podíváme na jeden „online“ benchmark, kteří používají milióny lidí po celém světě. Je nenáročný a vaše výsledky se nahrávají do online databáze, kde si je můžete porovnat s výsledky dalších počítačů worldwide, a to zdarma! UserBechmark se tímto představuje.

Kousek historie

Kde jsou ty časy, kdy na porovnání výkonu HW existovala pořádně jen SiSoftware Sandra a to nemluvím o tom, jak dlouho testy trvaly? Dnes už je to jiné, rychlejší a relevantnější. Tím mám na mysli především ten fakt, že výsledky porovnáváte s dalšími skutečnými počítači, ne s nějakým strojově vytvořeným výpočtem či strohým průměrem.

Sisoft Sandra, 1999
Sisoft Sandra, 1999

UserBenchmark a jeho výhody

Vše uvedené se točí kolem webu UserBenchmark.com, kde samotný EXE tester naleznete a který rovněž slouží jako frontend databáze testovaných PC. Byť to vypadá jako plnohodnotná online aplikace na porovnávání (compare) a testování počítačů, přeci jen musíte dát svolení ke vstupu do vaší výpočetní jednotky.

To je realizováno skrze cca 5,5 MB EXE soubor, který si můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek. Samotná instalace včetně testování trvá pouhých několik okamžiků.

UserBenchMark.exe
UserBenchMark.exe

Výhody jsou, že je tímto způsobem testováno a porovnáváno hned několik součástí systému:

  • celkový stav počítače,
  • procesor,
  • grafická karta,
  • diskové jednotky,
  • paměť,
  • operační systém.

Výsledek je poté uložen do interní databáze a zobrazen přímo na webových stránkách. Je hodnocen percentilem a slovním pojmenováním (vše v AJ).

Výsledek testu z UserBenchmark
Výsledek testu z UserBenchmark

Mám se bát o data?

Několikrát jsem zde zmínil, že se pracuje s jakousi interní databází, která si ukládá vaše údaje. Zamyslím-li se nad tím, nemusí být úplně bezpečné, že někde někdo bude ukládat informace o mém PC a ještě je nějak sumarizovat či s nimi pracovat.

Ano, to riziko tu je. Je mi ale jasné, že si žádná společnost takovéhoto rázu (se 14 milióny testovaných PC) nemůže dovolit sebemenší únik dat či informací. Aby se něco takového nemohlo ani stát, neukládá žádná sériová čísla, osobní informace nebo bližší specifikace, jen obecné informace o PC a jejich výkon.

Konec konců, je to na vás, zda využijete této služby.

UserBenchmark doporučuji

Já osobně nemám co vytknout v negativním slova smyslu. Pokud budu chtít bližší a podrobnější informace o svém HW, použiji například program HWiNFO, který je zdarma ke stažení i užívání. Pokud mi stačí základní informace, ale potřebuji se poměřit v celosvětovém žebříčku, zaslat odkaz na výsledek svému kamarádovi atd., UserBenchmark je opravdu super!

Je zdarma, samotný EXE soubor žádný vir či spyware neobsahuje a dokonce si zde můžete jednoduše založit účet, do kterého si budete moci ukládat výsledky svých testů.

Schválně, otestujte si svoje PC a napište, kolik % overall jste získali. Můžeme se poměřit.

Reklama

Napsat komentář

Reklama