Trocha teorie: Ve vesmíru nejsme sami a ví se to!

Datum poslední úpravy:

Štítky: mimozemšťané | ufo | vesmír

Hledání jiného života ve vesmíru, než je naše Země, se stává fenoménem. Máme k tomu lepší technologie, soukromé vesmírné společnosti rozjíždí své raketové a vesmírné programy, kolonizace Marsu je ještě před námi, ale mluví se o ní. Proč právě nyní, namísto prevence neustálého poškozování a ničení naší rodné planety? Ve vesmíru nejsme sami!

 

Sci-fi se stává realitou?

Mnoho literárních a filmových autorů koketuje s možností života ve vesmíru, odlišného od lidí. Je to něco, co láká lidi odjakživa a dodává takový ten prvek mystéria. Avšak nikdo netušíme, jak blízko můžeme být pravdě.

mléčná dráha

 

Nejsem vědec, filozof, badatel a kdo ví co ještě. Ale pokud se nad tím tak trochu zamyslím, proč je výzkumu vesmíru věnována v posledních letech taková priorita? Proč a kde získávají společnosti typu SpaceX peníze na veškerý výzkum a vývoj raketového programu?

 

Víme, že nejsme sami

Odpověď nemusíme hledat nijak daleko, ale spousta indicií směřuje k tomu faktu, že ve vesmíru nejsme sami. Problémem však je vzájemná interakce. Jak dát vzdálené „civilizaci“ vědět, že je tu Země plná lidí?

ufo

 

Opusťme loď, dokud to ještě jde

Docela dobře sem spadá i teorie, že je Země umírajícím prvkem ve vesmíru bez naději na zářivou budoucnost a že je potřeba změnit umístění lidské kolonie. Bez důkladného předchozího průzkumu a nálezu jiného života by však tato teorie neměla smysl a šanci uspět. Že by opět další důkaz, že byl mimozemský život nalezen?

úsvit

 

Divoké představy versus skutečnost?

Pokud máme rádi teorie o životě mimo Zemi a naše fantazie to dovolí, můžeme se klidně ponořit i do těch nejdivočejších snů a představ. Pokud však věříme heslu „na každém šprochu pravdy trochu“ a nebudeme až příliš konzervativní, uvědomíme si, že je vysoká pravděpodobnost, že byl skutečně objeven mimozemský život. Kdo však o tom ví? Tají se to kvůli celosvětové panice?

Budete-li chtít, klidně se o své teorie na mimozemské téma podělte v komentářích. Budu se na ně těšit :-)

Napsat komentář

Reklama