Savana Webhosting se loučí. Vítejte ve světě Webglobe!

Datum poslední úpravy:

Štítky: Savana Webhosting | Webglobe

Dne 30.6.2021 koupila společnost Webglobe s.r.o. hostingovou společnost savana.cz s.r.o. Můžeme se o tom dočíst v tiskové zprávě. Kromě fakturačních údajů ale nedošlo k žádné změně, dokonce ani z personálního hlediska.

Služby společnosti Savana.cz zůstaly nezměněné (nepočítám běžné posilování serverů a činností spojených s poskytování hostingových služeb) , administrační rozhraní také. Ještě v roce 2023 jste si mohli pořídit například Savana VPS 3001, ale v roce 2024 je s novými hostingy Savany konec.

Noví klienti Savany jsou přesměrování na Webglobe

Po dvou a půl letech již není možné objednávat na Savaně nové webhostingy, virtuální servery a další hostingové služby poskytované společností Savana. Po kliknutí na položku týkající se hostingu jste okamžitě přesměrování na patřičnou stránku Webglobe.cz s informací, že Savana spojila síly s Webglobe.

Stávajícím klientům se nic nemění, zatím

Stávající klienti mají přístup do administrace jako obvykle. Prostředí Savany jim zůstává nezměněno a na telefonní lince si mohou pohovořit s pány Kvačkaj nebo Hron, jako by se nic nedělo.

V případě VPS jsou stále dostupné všechny tarify Savana hostingu včetně možností změny tarifu, příplatkových služeb, úpravy nastavení atd. Ono je to logické, protože je potřeba udržovat vše v běhu.

Změny se dočkáme ještě v roce 2024, na Webglobe

Dle informací, které jsem získal od společnosti Webglobe, dojde ještě v letošním roce k velké migraci, kdy se hostingy, servery atd. Savana hostingu postupně přemigrují pod Webglobe. Přesnější termín a plán jsem neobdržel, zřejmě ještě neexistuje.

Každopádně zůstávají ceny přijatelné a myslím si, že by Webglobe mohl být přijatelnější a udržitelnější volbou pro budoucnost, než současná Savana.

Reklama

Napsat komentář

Reklama