Rychlá Opera Next: Firefox i Chrome se mohou jít zahrabat

Datum poslední úpravy:

Štítky: Opera Next | rychlost | WebKit

V současnosti tak trochu testuji internetový prohlížeč Opera Next ve verzi 28 (Opera Beta), protože právě tato verze již má implementovanou synchronizaci záložek, historie, vyhledávání apod. Bohužel však neumí synchronizovat instalované doplňky, to snad ve finální verzi.

Rychlost a zase rychlost

Základem je oblíbené a rychlé jádro WEBKIT, které využívají internetové prohlížeče typu Google Chrome. Rychlé načítání stránek je tedy samozřejmostí, ale i když si nainstaluji řadu doplňků (stejně jako na prohlížečích Firefox či Chrome), Opera je daleko rychlejší a svižnější!

Bez problémů funguje pod OS Linux a i když se jedná o BETA výtvor, já neměl problémy. Javascript, jQuery, Java, xHTML, PHP, CSS atd. – všechno chodí takřka problémů. Jedinými výjimkami je špatně napsaný web (spíše CSS) a zlobí  Google Aplikace. Například Google Translator s Operou 28 nechce spolupracovat, což je škoda 

Další novinky

Co se týká dalších novinek, nejedná se o nic převratného. Podporu doplňků známe a většina ostatních funkcí již byla známa z předcházejících verzí (mám na mysli především Operu 12). Pro připomenutí uvedu e-mailového klienta, Torrent klienta či prvek rychlého prohlížení Opera Turbo.

Jasně je vidět, že je Opera po svém RESTARTU teprve na začátku. Očekávám nové funkce a možnosti usnadnění práce a pokročilejší implementace s každou novou verzí.

Opera Next Beta

Opera Next má skvěle našlápnuto

Operu jsem aktivně používal před pár léty (pamatuji verzi 12, která byla skvělá). Pak jsem ji opustil, protože s novou verzí, resp. přechodem na jádro WEBKIT, zmizela funkce synchronizace. Používám více počítačů během svého běžného dne, takže synchronizace je pro mě VELICE důležitá.

Konečně se synchronizace vrací, takže mám důvod se vrátit i já  A prozatím to vypadá skutečně skvěle, takže kdo chce, může stahovat na oficiálních stránkách Opery Next ZDE.

Už nyní ale používám Operu Beta jako svůj primární prohlížeč… Jak to vidíte vy?

Napsat komentář

Reklama