Prodej grafický karet GeForce RTX 2080 musí být výnosný, stojí i za chybu

Datum poslední úpravy:

Štítky: chyba | e-shop | GeForce RTX 2080

Grafické karty GeForce RTX 2080 patří mezi to nejvýkonnější, co se dá v současné době pro „běžná“ stolní PC získat. Ceny překračují hranici 20.000 Kč a pro některé je to takový kšeft, že prostě musí být vidět. Zřejmě to je důvod, proč je některé e-shopy řadí do kategorie, kde nemají co dělat.

 

Čím dražší, tím větší marže?

Obecně platí pravidlo, že na vyšší ceně je možné nasadit vyšší marži. Neplatí to však vždy a všude. Některé e-shopy schválně napálí levné zboží (například kancelářské potřeby), protože tam se platí hlavně za dopravu a je potřeba pokrýt režijní a mzdové náklady.

Tento případ to však není a tak jsem čirou náhodou narazil na zařazení nových grafických karet řady GeForce RTX 2080, které jsou zařazené mezi grafickými kartami s pasivním chladičem. No jak se na tak na to dívám od shora dolů, zleva doprava, já tam vidím ventilátory chlazení. Vy ne?

GeForce RTX 2080 je chybně zařazená
GeForce RTX 2080 je chybně zařazená

 

Chyba se může stát všude

Nikdo není neomylný, já už vůbec ne, a tak se chyba prostě a jednoduše může stát. Tohle mi ale trochu přišlo, že se snaží e-shopy tlačit zboží co nejvíce dopředu, aby z toho měly co nejvíc, i když prostě „chybně“ kategorizují. Nebo to je marketingový cíl?

Tak jako tak nebudu uvádět, z jakého to je e-shopu (ani v popiscích obrázku to nemám), ale myslím si, že za malou chvíli najdete :-)

Reklama

Napsat komentář

Reklama