Připojení k internetu zrychluje, i já dostal 40/8 Mbps

Datum poslední úpravy:

Štítky: Fortech | připojení k internetu | Speedtest.net

Na rychlost připojení k internetu je kladen důraz čím dál více. Dříve šlo především o získávání informací a vyřizování pošty. Dnes už jde spíše o multimediální obsah (Netflix, YouTube a další). Než cokoliv psát je nyní praktičtější namluvit zprávu, a následně ji příjemci zaslat. Já se proto chci pochlubit, že jsem dostal připojení o rychlosti 40/8 Mbps, což je na venkovské poměry skutečně fajn.

 

Fortech je můj poskytovatel

Když jsem se v roce 2009 stehoval na venkov, měl jsem trochu problém sehnat nějakého rozumného poskytovatele. ADSL mi přišlo nevýhodné a byl jsem ode všech daleko, za lesy, za kopci… Naštěstí se jeden z nich ozval, že má vysílač ve vedlejší vesnici a viditelnost by mohla být.

Tím poskytovatelem je firma Fortech z města Litomyšl, kterou tímto zdravím a děkuji za tolik let bezproblémového provozu.

Palec nahoru
Palec nahoru

 

Lepší anténa, navýšení rychlosti

Je to několik málo týdnů, co mi byla vyměněna „talířová“ anténa s externím routerem pod střechou za elegantnější řešení. Tou je panelová 5 GHz anténa s integrovaným zařízením (do té doby jsem měl 2,4 GHz, avšak téměř bez rušení).

Při výměně HW jsem vznesl dotaz, jestli se bude navyšovat rychlost připojení. Technik mi sdělil, že ano, ale kdy a jak, že přesně neví. Dnes jsem se dočkal.

 

Měření rychlosti Speedtest.net
Měření rychlosti Speedtest.net

 

Jak je vidět, odezva je sice „až“ 12 ms, ale i to je dobré na to, že jsem několik odskoků vzdálený a jedu na WiFi.

Rychlost 40/8 Mbps čistého je skutečně bezva. Mnoho poskytovatelů uvádí všelijak smyšlené hodnoty, že to je rychlost teoretická, sdílená atd., ale u Fortechu takové praktiky nejsou!

 

Změřte si svou rychlost připojení také. Na stránkách Speedtest.net to máte zcela zdarma a opravdu věrohodně.

 

Rychlost fajn, co cena?

Do nynějška jsem měl poloviční rychlost, 20/4. Toto dvojnásobné navýšení jsem dostal bez jakékoliv změny ceny, takže úplně super! Aktuální ceny rychlých linek si můžete najít přímo ZDE.

Pokud jste z okolí Litomyšle a zdá se vám internet pomalý, nestálý a chcete zkusit změnu, podívejte se na mapu pokrytí. Já jsem opravdu velice spokojený a neměnil bych.

Reklama

Napsat komentář

Reklama