Podivné: Webglobe affiliate systém nezobrazuje prokliky, až konverze (aktualizováno 14.2.2024)

Datum poslední úpravy:

Štítky: affiliate marketing | Webglobe

V rámci mých snah o affiliate marketing, a jelikož budu nucen se službami od webhostingu Savana v dohledné době přejít pod Webglobe, rozhodl jsem se využívat affiliate spolupráce právě od Webglobe.

Nulové statistiky prokliků Webloge affiliate

Založení a nastavení účtu nebylo nic těžkého. Referral příznak jsem také našel bez problémů, reklamní bannery Webglobě byly ihned k dispozici. Vše to vypadá jednoduše a funkčně, avšak když jsem si otevřel adresu https://admin.webglobe.cz/commission/referrals se statistikou prokliků, ani po několika dnech a jistých proklicích (testovací prokliky) se ve statistikách nic nezaznamenalo.

Statistiky prokliků Webglobe affiliate, 11.2.2024
Statistiky prokliků Webglobe affiliate, 11.2.2024

Napsal jsem tedy na podporu. Dorazila mi zpráva, ať se obrátím na affiliate Savana hostingu (netuším proč, když řeším Webloge). Odepsal jsem, že nechci řešit Savana affiliate, když bude budoucnost Webglobe affiliate. Na to mi bylo sděleno, že na adrese https://admin.webglobe.cz/commission/referrals nenajdu prokliky, ale až realizované objednávky.

V tom případě nechápu, proč je stránka nazvaná „Statistiky prokliků“, když prokliky nezaznamenává. Asi si budu muset nastavit vlastní událost a měření v GA4.

Moje zamyšlení nad Webglobe affiliate

Vezmu-li v potaz, že tu možná jen řeším chybně pojmenovanou stránku, absence měření affiliate prokliků ze strany poskytovatele by mi vadila. Běžné affiliate systémy typu eHub, DOGNET atd., prokliky samozřejmě měří. Tak proč Webglobe ne?

Možná nekladou na affiliate marketingu důraz a nepovažují ho za důležitý zdroj. Možná to prostě jen nemají dodělané, ale divil bych se, že bych byl jediný, kdo by si toho všiml a řešil to. Tomu nevěřím.

Vyjádření Webglobe (14.2.2024)

Cituji: „statistika prokliků v administraci není aktuálně funkční a sekce by se správně v administraci neměla zobrazovat (jednalo se o dříve podporovanou funkci).
V blízké době době by mělo být provedeno její skrytí, než bude funkce znovu podporována.
Aktuálně je dostupný pouze přehled zprostředkovaných objednávek.

Nejsem si jistý, jak bych měl ověřovat, že prokliky skutečně fungují (když mám zatím 0 konverzí). Navíc mi moje konverze nemusí být vzhledem k nefunkčnímu systému započítány. Affiliate marketing Webglobe asi nemá cenu dělat. Škoda.

Napsat komentář