Papírové brčko? Děkuji, nechci!

Datum poslední úpravy:

Štítky: papírové brčko | Tongo

Ekologisté, enviromentalisté (nebo jak jim chceme říkat) propagují zachování a obnovu přírodního životního prostředí. Nejen díky nim se můžeme v běžném životě setkat s výrobky, které patří mezi zdravotně nezávadné a snadno odbouratelné. Ale ne vždy se jedná o dobré výrobky, které se vyrovnají svým neekologickým ekvivalentům. Příkladem je papírové brčko.

 

Na papírové brčko jsem narazil v Tongu

O víkendu jsem navštívil se svou rodinou oblíbené zábavní centrum Tongo (TOBOGA) v Hradci Králové. Po cca 15 minutách čekání ve frontě jsme se dostali na řadu a děti si to začali užívat.

Občerstvení v podobě pizzy nebo ohřívaných párků je už klasika, ale jaké pití si vybrat? Volil jsem točenou Kofolu (nebo co to vlastně bylo za černé pití s bublinkami), ale opravdu nemile mě překvapila slámka, kterou jsem do pití dostal. Byla to jedna z těch papírových, ekologických.

Papírové brčko
Papírové brčko

 

Papír a nápoj? To nejde dohromady

Na první pohled se mohlo zdát, že je vše v pořádku. Papírové brčko vypadalo decentně a cena byla přívětivá. Kde byl tedy problém?

Asi nemusím nikomu říkat, jak se papír a voda snášejí. Úplně stejně to bylo i v tomto případě. Slámka začala nasávat a měknout. Cca po 15 minutách byla slánka nepoužitelná, protože se strany papíru lepily k sobě a tekutinu nepropouštěly.

Asi nejhorší na tom však bylo, že se jedná o namořený papír, aby měl tu správnou barvu, nesál tolik apod., který prostě nechutná. Ta pachuť se během chvíle uvolnila do nápoje a vlastně ho znehodnotila!

 

Celkově mám Tongo v Hradci Králové rád. Děti si to tam pořádně užijí a i my dospělí si tam odpočineme. Avšak s papíromými brčky jsem se nechal opravdu hodně napálit a určitě si na ně budu všude dávat pozor. Každopádně nejsem jediný, protože jsem tam slyšel další lidi, kteří na papírová brčka nadávali.

Reklama

Napsat komentář

Reklama