Odorik: platby kartou jsou omezené na 1.000 Kč

Datum poslední úpravy:

Štítky: limit plateb | Odorik | platby kartou

Bez platební karty si už život v mnoha ohledech neumíme představit. Platíme s ní u obchodníků za nákupy, na internetu za online služby atd. Kolikrát se však setkáme s omezeními a limity, kdy například maloobchodní prodejce platební karty nepřijímá nebo narazíme na platební limit ze strany příjemce. Bohužel, takovéto omezení má i VoIP operátor Odorik.

 

Co už bylo napsáno

Operátorovi Odorik jsem se tu věnoval už ve svém předchozím článku, kde jsem zdůraznil především jeho nízkou cenu a rychlé nenáročné pořízení. Nevěnoval jsem se však platebním metodám a limitům, takže to napravím nyní, souhlasíte?

Platební karty
Platební karty

 

Jaké máme platební možnosti?

Prvně je potřeba sdělit, že Odorik funguje kreditovým způsobem a neexistuje možnost využívat jeho služeb „na dluh“. Jakmile vám dojde kredit, máte smůlu, už si nezavoláte. Ale přijímat hovory samozřejmě můžete.

Základní a nejběžněji využívané platební možnosti jsou tyto dvě:

  1. převodem,
  2. platební kartou.

 

V případě platby převodem je možné peníze zasílat na jeden ze dvou účtů. Ten první je u Fio banky, ten druhý je u Raiffeisen banky, přičemž doporučovaná je Fio banka.

Platební kartou není možné platit přímo, ale přes GoPay bránu, kde právě narážíme na limit. Ten je 1.000 Kč za platbu, ale nikdo neříká, že se jedná o denní limit, takže ihned po zaplacení můžeme platbu zopakovat. Avšak pozor, je zde poplatek 5 Kč za provedenou transakci. O tomto limitu se nikde ve správci plateb nedočtete.

Pokud tedy platíme maximální možnou částku 1.000 Kč, ve skutečnosti nám bude stržena částka 1.005 Kč, což představuje náklad 0,5 %. Tento poplatek je fixní, takže čím více peněz jednorázově dobijeme, tím budou transakční náklady menší. Kdybychom dobili pouze 100 Kč, transakční náklady by činily celých 5 %.

Odorik, navýšení kreditu
Odorik, navýšení kreditu

 

Zjednodušené daňové doklady Odorik

Možnou výhodou veškerých plateb nepřesahující částku 10.000 Kč jsou zjednodušené daňové doklady, které systém operátora Odorik vystavuje. Přiznám se, že jsem u něj ještě nikdy neviděl běžný daňový doklad.

Na takovémto dokladu nejsou uvedené fakturační údaje zákazníka a je generován ihned po zaplacení. V případě platby kartou ihned.

Reklama

Napsat komentář

Reklama