Ochrana před vyděračskými viry? Od Bitdefender je zdarma

Datum poslední úpravy:

Štítky: BitDefender | Ransomware

Vyděračské viry jsou, tzv. ransomware, nechvalně známá skupina škodlivých kódů, které šifrují data v počítači nebo blokují celý operační systém. Pro obnovení dat či přístupu k počítači bývá vyžadována platba na účet.

 

Dostat ransomware nebývá problém

Jako u většiny virů, i v tomto případě platí, že se šíří především skrze e-mailové zprávy. Pokud není vir zachycen už v rámci poštovního serveru, rozhodně by uživatel neměl otevírat či spouštět soubor z přílohy, který nezná nebo nezná jeho původ.

vir

 

Když antivir nestačí

Zajišťování bezpečnosti pohybu na internetu je jednou ze základních činností operačního systému Windows. I proto je jeho součástí apliakce Windows Defender, která implementuje základní bezpečnostní politiku.

Mnozí se však spoléhají na další antivirové počiny typu Avast, AVG, Kaspersky atd., které bývají pro domácí použití cenově zvýhodněné nebo dokonce zdarma. Je však tato ochrana proti ransomware dostatečná?

otázka

 

Řešením od Bitdefender je Anti-Ransomware

Ve většině případech by to dostačovat mělo (samozřejmě s dostatečnou obezřetností), avšak pokud chcete snížit riziko nákazy, od skupiny Bitdefender přichází freeware počin Anti-Ransomware Tools.

Tato malá aplikace běží na pozadí vašeho operačního systému jako další vrstva antivirové ochrany a stará se pouze o nákazy typu ransomware. Nic jiného vlastně nedělá a neumí.

Bitdefender Anti-Ransomware

 

Naštěstí zabírá jen minimum operační paměti a uživatele obtěžuje jen tak, že mu za cca 1 hodinu od instalace nabídne koupi rozšířené verze antivirové ochrany. Stačí křížkem vpravo nahoře uzavřít a už od něj máme pokoj.

 

Volba je na vás

Pokud vám jedna malinkatá aplikace na pozadí neznepříjemňuje život (například v případě slabého HW, kde hledáte každé procento výkonu), nástroj Anti-Ransomware Tools si můžete klidně nainstalovat.

Já ho však za dobu používání (více než 1 rok) nepotřeboval. Vy už jste se stali obětí takovéhoto vyděračského napadení?

 

Pozor, i když zaplatíte požadovaný finanční obnos (platba může být třeba i v Bitcoinech), stejně vám nejsou ona blokovaná data vrácena, tzn. Neplaťte!

Napsat komentář

Reklama