Náhrada za poštovního klienta Mozilla Thunderbird? Zdarma ne

Datum poslední úpravy:

Štítky: Mozilla | MS Outlook | poštovní klient | Thunderbid

Mozilla Thunderbird (dále jen Thunderbird) je celosvětově oblíbený poštovní klient. První verze vyšla již koncem roku 2004 a za 13 let udělal tento pošťák velký pokrok. Dnes patří mezi jeden z nejpoužívanějších poštovních klientů na světě. Hlavním důvodem je, že je zcela zdarma i pro komerční užití.

 

Historie je nejasná?

Pro mateřskou společnost Mozilla Corporation však Thunderbird nepatří mezi stěžejní počiny a tak není divu, že se tu a tam objeví zpráva, že se podpora či vývoj ukončuje.

Naštěstí se tak děje stále jen na papírech (či el. podobě) a Thunderbird je stále podporovaný a vznikají nové verze, aktualizace. O ty se do velké míy starají stovky dobrovolníků, kteří si nepřejí konec Thunderbirdu.

Mozilla Thunderbird logo

 

Náhrada neexistuje

Jedním z důvodů, proč je o pokračování projektu Thunderbird takový zájem, je i neexistence adekvátní alternativy, která by byla zdarma dostupná.

Je sice pravda, že spousta lidí navštěvuje své poštovní schránky skrze webová rozhraní (Seznam.cz, Atlas.cz, Post.cz, Gmail.com apod.) a dostačuje jim to, ale pokud chceme spravovat více schránek najednou, zřejmě se instalovanému poštovnímu klientovi nevyhneme. A jakého instalujeme? Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird.

Microsoft Outlook 2013

 

Když rozhoduje cena

Máme-li se rozhodnout mezi Outlook a Thunderbird, já volím Thunderbird. Přijde mi přehlednější, intuitivnější a je zcela zdarma. Není svázán s dalšími produkty Microsoftu (balíček MS Office) a je multiplatformní (Mac OS či Linux).

Pro mě je Thundebird top produkt mezi poštovními klienty. Ještě aby ne, když nemá adekvátní neplacenou konkurenci, že?

 

Aktuální verzi poštovního klienta Mozilla Thunderbird si můžete stáhnout ZDE

Reklama

3 komentáře u „Náhrada za poštovního klienta Mozilla Thunderbird? Zdarma ne“

 1. Bohužel pří více účtech funguje divně, pošťák byl jednoznačný, zde si program pracuje jak sám uzná za vhodné.

  Odpovědět
 2. Nejsem spokojen. Z outlooku jsem odešel, neboť s ním byli neustále potíže, ale toto je z bláta do louže :o(
  Zrovna mi tu kurví adresy při odesílání na více adres. Přidává si čárky za ně a jsou tam dvě – a pak hlásí, že tu adresu nezná – debil“. A musím neustále přepínat na skrytou kopii (nelze ji mít na trvalo) , což zapřičinilo, že jsem zapomněl a odeslal adresy odkryté – za což by mne taky mohl někdo „popotahovat“

  Zkopírování adres taky nelze, leda ze zdrojáku a to mu dělá dost potíže.

  Asi mi nezbyde než návrat do blbýho outlooku :o((. Nějakou jinou pořádnou náhradu nemohu „vygooglit“

  Odpovědět

Napsat komentář

Reklama