Mailspring: skvělá alternativa za Outlook, Thunderbird

Datum poslední úpravy:

Štítky: Mailspring | Mozilla Thunderbird | MS Outlook | poštovní klient

Hledáte alternativu za MS Outlook a nejste spokojeni s Mozilla Thunderbird? Nebo máte pocit, že hledáte něco svižnějšího, efektivnějšího? Rozhodně bych zkusil poštovního klienta Mailspring, na kterého jsem přešel a změny nelituji! Věřím, že nebudete ani vy.

Nejlepší zdarma dostupný poštovní klient?

Hned na začátek začneme odvážným tvrzením, že je Mailspring nejlepší free e-mailovou aplikací. Není to moje vlastní tvrzení, ale takhle se prezentuje na svých oficiálních stránkách. Nerad používám superlativy, protože je málo věcí, o kterých se dá říct, že jsou prostě nejlepší. Stručně se tedy podíváme na jeho hlavní přednosti a některé z nich si rozebereme níže nebo v dalších příspěvcích.

Podpora více e-mailových účtů

Prvním a velkým přínosem Mailspring je podpora více účtů, multiple accounts. Znamená to, že v jediném programu máte e-mail od Google, Microsoftu, Seznamu atd. Zcela tak eliminujete nutnost přepínání mezi okny a poštovními správci. Vše máte hezky pohromadě.

Připojte e-mailový účet, Mailspring
Připojte e-mailový účet, Mailspring

Mailspring je multiplatformní

Na rozdíl od MS Outlook, který se váže převážně ke svému operačnímu systému Windows, můžete bez problémů provozovat Mailspring na systémech Windows, Linux a Mac. Všechny jsou oficiálně podporovány, takže nepotřebujete řešit emulátory a budou fungovat.

Vyhledávání rychlostí blesku

Další předností klienta Mailspring je jeho schopnost rychle prohledávat velké množství pošty. K tomu slouží jeden vyhledávací box, který vyhledává jak v adresách, tak v obsahu e-mailu. Základní řazení je dle datumu odeslání/přijetí.

Vyhledávání slova "microsoft", Mailspring
Vyhledávání slova „microsoft“, Mailspring

Zpožděné odeslání

Obrovskou výhodou Mailspring je možnost zpožděného odeslání. Pokud jste zvyklí maily ihned po dopsání odesílat, bezpochyby se Vám bude hodit funkce, která jejich odeslání posune až o 60 vteřin. Během této doby máte možnost odeslání zastavit a poštu jakkoliv upravit.

Posunutí odeslání e-mailu o 60 sekund, Mailspring
Posunutí odeslání e-mailu o 60 sekund, Mailspring

Český jazyk je podporován

Samotná instalace a rozhraní jsou defaultně v anglickém jazyce, ale v nastavení naleznete další desítku jazyků, které jsou částečně podporovány. Znamená to, že ne vše je v CZ, ale většina ano.

Zdarma s otevřeným zdrojovým kódem

Mailspring je vyvíjen a distribuován jako open source software, takže je zcela zdarma pro každého. Je tedy vhodný i pro komerční užití. Dokonce existuje v placené verzi s cenou $8 měsíčně, ale pro mě je to zbytečné. Je na každým, zda uvedené funkce využije a zda chce podpořit další vývoj nástroje.

Mailspring Pro za cenu $8 měsíčně, Mailspring
Mailspring Pro za cenu $8 měsíčně, Mailspring

Mailspring poráží klienta Mozilla Thunderbird

Již dříve jsem napsal článek o klientovi Mozilla Thunderbird a neexistenci jeho náhrady, konkurence. To se s klientem Mailspring mění a Mozilla souboj prohrává. Mailspring je rychlejší a dokonce ani nepotřebuje tolik systémových prostředků. Je tedy úspornější na HW, ale přesto doporučuji použití SSD disku, především pokud spravujete větší množství schránek a e-mailů.

Mozilla je známější značkou především díky svému prohlížeči Mozilla Firefox a silnější komunitou. Navíc podporuje doplňky, díky kterým je možné si pošťáka přizpůsobit a přidávat mu další funkčnosti, ale to já nepotřebuji. Mailspring toho v základu umí hodně a vše je použitelné.

Reklama

Napsat komentář

Reklama