Kupujeme hry? Preferuji elektronickou distribuci

Datum poslední úpravy:

Štítky: elektronická distribuce | Origin | Steam

Nebudu nijak zatajovat, že hraní her (převážně na PC) byl jedním z hlavních koníčků mého mládí. Notnou část puberty jsem tedy strávil u počítače. V té době něco jako elektronická distribuce takřka neexistovalo a člověk byl tak odkázán na diskety, CD média, DVD média atd.. Nákup her tedy byl jasně spjatý s vlastněním fyzického nosiče.

diskety

Doba se mění

V současné době však toto již neplatí, fyzické nosiče jsou nahrazovány vlastněním licenčního čísla uloženého pod uživatelským účtem v databázi. Tím se nahrazuje vlastnictví kopie daného výtvoru.

Na tomto principu pracují například portály  STEAM nebo ORIGIN. Stačí si tedy koupit elektronickou licenci a vybraný herní či softwarový produkt je váš.

Elektronická licence jsou pro mě to pravé

Mnozí s mým názorem mohou nesouhlasit, ale já nejsem ten typ, který by sbíral krabičky od her, jejich fyzické nosiče atd. do sbírky,  ale mě prostě zajímá zakoupený programový obsah.

download

Elektronické licence rovněž bývají cenově výhodnější a jestli jde jen o to si hru stáhnout, v současné době „internetu všude“ s tím nemám problém.

A jak je to u vás? Budu se těšit na komentáře pod příspěvkem, děkuji.

Reklama

Napsat komentář

Reklama