Konečně chytrá umělá inteligence? Vzešla od Google

Datum poslední úpravy:

Štítky: AI | Google | umělá inteligence

O tom, že je společnost Google nejperspektivnější IT společností na světě, snad nemusí být pochyb. Vždyť se s ní setkáváme téměř na každém kroku, nejen ve světě internetu.

Není to však jen webový prohlížeč Google Chrome či stejnojmenný vyhledávací portál. Google máme v mobilních zařízeních (operační systém Android), jako samostatný operační systém (Chrome OS), v samo říditelných automobilech a v neposlední řadě také v oblasti umělé inteligence (AI).

 

Google AI je (začíná být) skutečně inteligentní

Výpočetní technika dokáže být v mnoha ohledech lepší, než člověk. Dokáže si více zapamatovat, provádí náročné výpočty rychlostí blesku, dokáže vybrat správnou variantu z mnoha kombinací atd.

Uměla inteligence AutoML (Automated Machine Learning), jejíž účel je pomáhat vyvíjet další nástroje AI, však zašla mnohem dále. Jako první přišla na to, že „ve dvou se to lépe táhne“ a zreplikovala sama sebe!

Robot

 

Hrozí nebezpečí?

Pokud se „nějaký software“ dokáže sám od sebe zreplikovat jen kvůli tomu, aby byl efektivnější, je to první krok k uvědomění se sama sebe (pokud nás bude více, dokážeme více).

Kdybych to trochu přehnal a postavil do takové role fiktivní Windows X, tak ten by se sám automaticky nainstaloval do všech PC po celém světě (do kterých by měl nějaký přístup). Ze všech takových PC by vytvořil globální neuronovou síť a uživatelská práva nad systémem by šla strmě dolů.

Matrix ve světě

 

Vzhledem k vývoji umělé inteligence posledních let si myslím, že tato doba není nijak vzdálená. Já osobně vidím nástup pokročilé umělé inteligence přímo mezi nás v řádu několika let. Jak to vidíte vy?

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4993416/Google-s-machine-learning-AI-learns-replicate-itself.html

Reklama

Napsat komentář

Reklama