Jak odinstalovat Skype z Windows 10

Datum poslední úpravy:

Štítky: Microsoft | Skype

Od té doby, co se Skype dostal do portfolia vlastnictví společnosti Microsoft, se s ním čím dál častěji setkáváme, i když o něj zrovna nemáme zájem. Kupříkladu jedna z posledních větších aktualizací systému Windows 10 implementovala Skype takovým způsobem, že už není možné ho ukončit běžným způsobem z oznamovací oblasti, jak jsme byli zvyklí. Proto se raději podívejte, jestli ho tam vpravo dole nemáte schovaný mezi ostatními ikonami. šance je docela vysoká.

 

Skype stále dostupný, čemu to vadí?

Jedním z „problémů“ je, že pokud si manuálně nenastavíte status Nejsem vidět, ostatní vás mohou kontaktovat (a tím rušit) a zároveň mohou mít přehled, kdy máte PC zapnutý a jste online.

Tím důležitějším ale je, že si jako každá neustále běžící aplikace ukusuje z výkonu vašeho PC.

Skype 8.32, hlavní okno
Skype 8.32, hlavní okno

 

Musí se pořádně odinstalovat

Pokud Skype nechceme a není možné ho dočasně vypnout, musí pryč. To znamená odinstalovat ho ze systému ve všech jeho podobách. Jinak se může aktualizací zase rychle doinstalovat.

To uděláme nejsnáze přes stránku Aplikace a funkce, do které se dostaneme přes vyhledávání vlevo dole na dotaz „programy“ => Přidat nebo odebrat programy, jako to mám na snímku níže.

Přidat nebo odebrat programy, vyhledání volby ve Windows 10
Přidat nebo odebrat programy, vyhledání volby ve Windows 10

 

Zde stačí zadat výraz „Skype“ a nabídka se nám zúží pouze na dotyčné aplikace vašeho systému. Ano, skutečně jich tam může být více.

Je tedy potřeba odinstalovat všechny instance (v mém případě dvě). Zároveň tak získáte desítky až stovky MB volného prostoru, což může být v případě použití menších SSD disků výhodou.

Aplikace a funkce, odinstalování Skype
Aplikace a funkce, odinstalování Skype

 

Máme hotovo, restart na závěr

Na úplný závěr vyčistění OS od aplikace Skype doporučuji provést restart, abychom měli jistotu, že jsme vše provedli správně. Výsledek si můžeme zkontrolovat v oznamovací oblasti.

Pokud jsme neudělali dobře nebo se nám Skype opět dostal do systému, poznáme to právě vpravo dole mezi ikonami. Zase tam bude svítit to protivné bíle „S“ v modré elipse (nebo jak mám ten patvar nazvat).

Ikony oznamovací oblasti Windows 10
Ikony oznamovací oblasti Windows 10

 

Já mohu jen doufat, že aplikací, které nám bude Microsoft takto vnucovat, bude co nejméně. Zlatý Linux, kde si ho člověk může jednoduše upravit k obrazu svému a nestává se, že prostě přitékají programy bez našeho jasného svolení, potvrzovacího dialogu.

Reklama

2 komentáře u „Jak odinstalovat Skype z Windows 10“

 1. Dobrý den,
  se Skypem mám časté problémy, když ho naistuluji tak pár dní běží, ale pak přestane fungovat. Když ho chci odinstalovat, tak to nejde. Zkoušela jsem to přesně jak píšete na svém vebu. Když kliknu na tlačítko odinstalovat, tak se mi ukáže okno, kde je napsané, že Windows nemůže najít položu…
  Poradíte co s tím, prosím?
  Přeji hezký den
  Surovcová M.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   pokud Windows nemůže najít položku, zřejmě to znamená, že Skype ve Vašem PC již není nainstalovaný, ale zůstal tam chybový záznam. Nemáte na počítači nějaký (anti)vir, který by Skype automaticky likvidoval?

   Dále je otázkou, zda instalujete Skype stažením z oficiálních stránek (https://www.skype.com/cs/), Stahuj.cz apod., nebo jestli ho instalujete z Microsoft Store?
   Instalací z Microsoft Store by měl zůstat aktualizovaný (aktuální) a funkční.

   Možná by ještě stálo za pokus nainstalovat CCleaner (https://www.ccleaner.com/ccleaner/builds) a podívat se, v jakém stavu se Skype v daný okamžik nachází. Případně spustit čištění registrů, zda nebude problém tam.

   Odpovědět

Napsat komentář

Reklama