Internetový prohlížeč Opera se v roce 2018 neztratí

Datum poslední úpravy:

Štítky: internetový prohlížeč | Opera

Na poli internetových prohlížečů dominuje Chrome, Firefox ztrácí. Ostatní zaujímají většinou jen malý podíl. Internetový prohlížeč Opera se však snaží nezapadnout a stále růst. Svou šanci si rozhodně zaslouží a mně je více sympatický, než všudepřítomný počin společnosti Google. Proč to tak je?

 

Malý podíl, velká šance na růst

Začnu-li již zmíněnou segmentací používání prohlížečů, Opera je pod 2 %. V mnoha případech se takovéto procento považuje za statistickou chybu a již se nadále neuvažuje, ale my se mu přesto budeme věnovat.

internetové prohlížeče, statistika 05-2018

 

Rychlost a nejnovější technologie

Hlavními přednostmi Opery je rychlost, využívání nejnovějších internetových technologií a v neposlední řadě také design. A to není jen výplod mé choré nervové soustavy, ale existují na to testy.

Jeden takový byl publikován na portálu DIGITAL TRENDS, kde je 5 hlavních internetových prohlížečů testováno z hlediska výkonu a HTML5 kompatibility. Opera vítězí ve 2 ze 4 testů (jedno vítězství si dělí s Google Chrome).

porovnání internetových prohlížečů

 

Doplňky stále trochu váznou

Nevýhodou, abych jen nechválil, jsou volitelné doplňky. Google Chrome či Mozilla Firefox mají nespočet doplňků snad na všechno. Můžete s nimi snímat snímky, nahrávat videa, hrát hry, vytvářet skupiny oblíbených záložek, měnit celkový layout a to jsem teprve na začátku.

Opera má také svou knihovnu rozšíření, ale nenaleznete jich tu zdaleka tolik a některé praktické prostě chybí, například jednoduchý doplněk Auto Refresh.

Opera, doplňky

 

Opera jako hlavní web browser? Proč by ne

Při své práci potřebuji rychlý prohlížeč, na který se mohu spolehnout. Opera sice z části padla do rukou čínských investorů, avšak její vývoj nestagnuje. Zajímavě to však vypadá na české Wikipedii, kdy se jakoby informace z dění kolem tohoto internetového prohlížeče zastavili v roce 2015. Poslední zde zmíněná verze je číslo 30, avšak já už mám verzi s číslem 54. Že by intervence ze strany Číny?

Opera verze 54

 

Tak jako tak je Opera plně v provozu, pod aktivní správou (aktuální verzi jsem upgradoval dnes) a jestli začnete mít problémy se špatně uloženými cookies (stává se mi teď v Google Chrome), už víte, kam se obrátit.

Vyzkoušíte?

Reklama

2 komentáře u „Internetový prohlížeč Opera se v roce 2018 neztratí“

  1. Odkud stáhnout Opera prohlížeč pro Android , aby nebyla infikovaná Google Play a tím pádem její bezpečnostní systém k ničemu. Je přímý odkaz ? Děkuji

    Odpovědět

Napsat komentář

Reklama