In-počasí – předpovědi v líbivém designu

Datum poslední úpravy:

Štítky: In-počasí | předpověď počasí

Informací o počasí je po celém internetu více než dost. Každý portál si chce ukousnout tu svou návštěvnost a musíme si přiznat, že ne všechny ukazují relevantní a pravdivé údaje. Dnes si představíme jeden z takovýchto webů, který však má naději na úspěch.

První informace

Na úplný začátek si řekneme, že portál In-Počasí.cz patří společnosti InMeteo, s.r.o., která poskytuje meteorologické informace v ČR již více než 5 let. Za tu dobu si své příznivce získala, ale konkurence je stále veliká, počínaje ČHMÚ, severským YRNO konče.

I tady ale můžeme nalézt jisté rozdíly (jiné teploty v předpovědích, jiný úhrn srážek atd.), takže vybrat ten „nejpravdivější je opravdu složité. Pokud se na to však díváme s trochou nadhledu a rámcově, mělo by to +- sedět.

Vítězství grafiky

In-Počasí.cz je od prvního pohledu graficky velice líbivé. Zaoblených rohů, barev a velikostí písem se skutečně nešetřilo. Kdo je na tyto prvky trochu citlivější, web se mu nemusí líbit a prostě ho opustí s tím, že je to „přeplácaná omalovánka“. Ale to určitě je účel.

In-počasí.cz - titulní strana

 

Předpovědi, radarové snímky i numerické modely

Naději na úspěch In-počasí.cz oproti své konkurenci má nejen kvůli výše uvedenému grafickému pojetí, ale především svou funkčností, která se krývá pod jednotlivými záložkami navigačního menu.

Mě osobně upoutal radar na mapě, na kterém vidím aktuální počasí v ČR včetně srážek a pohybu větru. Vše je animované a dokonce se mohu pohybovat po 10 minutách od aktuálního času o hodinu dopředu či dozadu.

Radar na mapě

Co se týká předpovědí počasí, můžeme filtrovat nejen podle krajů, ale až na samotná větší města v regionu (výběr z dostupných).

Následně už můžeme pročítat aktuální meteorologické údaje včetně podrobných předpovědí na 5 dní dopředu a 6 dnů výhledu. To už bych ale bral s větší rezervou.

In-počasí.cz

 

Spousta údajů na jednom místě

Abych to tak shrnul, na In-počasí.cz je spousta meteorologických údajů, které ostatní obdobné portály nemají. A když už ano, rozhodně to nemají takto hezky graficky zpracováno.

Za mě dostává hodnocení 4/5, někdy je to skutečně už trochu přeplácané a některé důležité údaje tak mohou zanikat se změti barev a grafiky. Radar by mohl ukazovat dále do budoucnosti, než jen 1 hodinu, ale jinak fakt super.

 

Napsat komentář

Reklama