Immunet: žhavý uhlík mezi antiviry?

Datum poslední úpravy:

Štítky: antivir | ClamAV | cloud | Immunet

Mezi nejznámější antivirové počiny patří NOD, Avira, Avast, AVG, Kaspersky, Comodo či Windows Defender. Samozřejmě, že se můžete setkat s některými dalšími, ale pokud hledáte rozumnou internetovou ochranu s co nejlepším poměrem cena/kvalita, bude to zřejmě některý z těchto.

Dnes se však podíváme na Immunet, volně dostupný antivir pro domácí i pro komerční použití s obrovským potenciálem!

 

Cloudové řešení antivirů je trendem

Současný vývoj však nesměřuje k stand-alone (samostatným) antivirům neustále aktualizující virové definice a jednající na vlastní pěst, ale směřuje ke cloudovému režimu.

V tomto případě antiviry pouze skenují a výsledky zasílají do online databáze. Tam jsou zpracovány oproti mnoha dalším výsledkům, whitelistům, blacklistům, a zasílají do daného PC pokyny, jak postupovat dále.

Toto řešení je, jak je z modelu patrné, velice efektivní vzhledem k výkonu. Dotyčné PC totiž nemusí provádět náročné výpočty, neustálé porovnávání s aktuální virovou definicí atd. Stručně řečeno, antivir nesežere tolik systémových prostředků.

 

Immunet se představuje

Antivir je od operačního systému Windows 7 integrován přímo. Ve Windows 7 je to Microsoft Security Essentials, od Windows 8 to je Windows Defender.

Nabízí základní stupně zabezpečení a je dostupný pro každého zdarma, včetně komerčního užití.

Immunet logo

 

Immunet není v základu žádného operačního systému a je tedy nutné si ho stáhnout a nainstalovat. Po instalaci automaticky vyřadí současný antivir z provozu a nahradí ho (optimálně nahradí Windows Defender od Microsoftu).

Kromě toho, že pracuje s daty v cloudovému režimu, má v sobě integrovaný volně dostupný Clam AntiVirus, který je považován za velice kvalitní virový skener.

Immunet nastavení

 

Ohledně Immunetu tedy můžeme mluvit, že jde o komunitní antivir, tzn. čím více uživatelů ho používá, tím více výsledků analýz se dostane do cloudu a tím lepší ochranu je Immunet schopen nabídnout.

 

Immunet je zdarma i pro komerční použití

Vzhledem k tomu, že Immunet využívá svobodným ClamAV, je dostupný zcela zdarma pro nekomerční i komerční využití!

Stačí si ho stáhnout z oficiálních stránek a nainstalovat. Rozhraní i instalace je kompletně v AJ, ale určitě nebude u nikoho problém. Základní nastavení si program udělá sám.

Immunet

 

Na co si dát pozor?

Antivirový počin Immunet není v současné době považován za nejkvalitnější. Dle nezávislých testů dosahují antiviry Avast, Avira apod. lepších výsledků. To se však může změnit s počet běžících instancí a neustále rostoucí databáze analýz a testů uživatelů.

Dále si musíme dát pozor, že jakmile antivir nainstalujeme, bude se snažit proběhnout celé PC, zda se někde škodlivý kód již nenachází a bude nám s diskem nějakou chvíli pracovat. Ale to se skutečně týká prvotní fáze po instalaci.

 

Immunet má budoucnost, dejme mu šanci!

Cloud má budoucnost (především se stále rostoucí rychlostí a dostupností sítě internetu). Pokud používáme Google služby či Office 365 (kalendáře, kancelářské balíky atd.), proč nepoužíváme na obdobné bázi i antivir?

Já osobně antiviru Immunet fandím a nasazuji ho. Čím více instalací, tím více kvalitní bezpečnosti za minimální systémové nároky. A ani bych se nedivil, kdyby brzy začal porážet předražené nejmenované komerční produkty. Pokud existuje zdravá konkurence, vydělá na tom jedině uživatel.

 

Antivir Immunet je ke stažení na oficiálních stránkách

Reklama

Napsat komentář

Reklama