Ideální tiskárna do malé kanceláře? Volím BROTHER

Datum poslední úpravy:

Štítky: DCP-l2520DW | levný tisk | tiskárna Brother

Výběr tiskárny do malé kanceláře je relativně jednoduchý proces. Obvykle stačí zavolat svého ajťáka a on už se o vše postará. Pokud ale chceme mít trochu přehled o nákladech na tisk a funkčnosti, doporučuji pokračovat ve čtení.

Značka BROTHER mě nezklamala

Možná někoho překvapí, ale úplně se vyhnu komerčně známým značkám, jako jsou například HP, CANON či EPSON. S produkty těchto i dalších značek mám několikaleté zkušenosti, ale já sám se vydal jinou cestou.

BROTHER logo

Tou je značka BROTHER, která vznikla před 100 lety v Japonsku, ale k tiskárnám se dostala až mnohem později. Kupříkladu první laserová tiskárna BROTHER vznikla v roce 1987, o tom a více se můžeme dočíst v historii společnosti na webu.

Model DCP-L2520DW

Na počátku výběru jsem si jasně zvolil požadované vlastnosti a podle toho vybíral. Kvůli rychlosti a kvalitě tisku jsem chtěl laser, černobílé provedení tisku mi stačí (nepotřebuji tisknout barevné obrázky či schémata, loga atd. se černobíle přežijí) a multifunkce nikdy není k zahození.

Tiskárna s označením DCP-L2520DW mi tyto požadavky splňuje a navíc poskytuje automatický duplexní tisk.

Připojení je řešeno buď skrze USB (1 PC, případně sdílený přístup) nebo pro mě výhodnější bezdrátové (wireless) připojení. Tento způsob připojení bývá normální v každé rozumné firmě a je i výhodný, pokud se ve firmě pohybují notebooky s potřebou přímého tisku.

BROTHER DCP-L252DW

Jednoduchá instalace, podpora Linuxu

Zapojení a nastavení tiskárny je jednoduché, stačí postupovat dle tištěného manuálu. Pro aktuální ovladače doporučuji navštívit oficiální stránky a stáhnout si ovladače odtud. Pokud požadujeme kompletní balíček, jeho velikost čítá cca 165 MB (pro Windows 10 – 64 bitů).

Instalátor nám pomůže i s nalezením tiskárny v síti WiFi a provede ostatní nastavení (přidání výjimky do firewallu apod.). Vše je v českém jazyce.

Za velkou výhodu považuji i dostupné ovladače pro alternativní OS, jako je například Linux. Stáhnout si je můžeme rovněž na oficiálních stránkách BROTHER, ale tentokrát nemůžeme počítat s českým jazykem a instalace je o něco komplikovanější. Ale mohu zaručit, že výsledek funguje dobře i včetně skenování a duplexu.

Náklady na tisk jsou skutečně malé

Posledním a nezanedbatelným důvodem výběru této tiskárny je její ekonomický provoz. Na první pohled se může jevit jako každá jiná tiskárna, kdy cena originálního toneru neklesá pod 1.500 Kč s DPH a navíc se musí čas od času zakoupit nový optický válec (cca po 15.000 výtiscích) o podobné ceně, ale opak je pravdou.

toner TN-2320

Nikdo vás nenutí kupovat originální spotřební zboží (snad jen mít 1 kus uchovaný pro případné reklamace) a tak nevidím problém, proč nekoupit alternativní. Kompatibilní toner může přijít i za méně než 200 Kč a to už je hodně znát.

Konstrukce navíc umožňuje vyjmout celý nosník toneru i optického válce ven z tiskárny, takže například vyčištění z částečně vysypaného alternativního toneru zabere skutečně jen několik minut a jede se vesele dále.

Já mám jasno

Výše uvedené argumenty mě přesvědčily a zřejmě i do budoucna přesvědčí, proč po tiskárně značky BROTHER sáhnu i v budoucnu. Vás ne?

Mám zkušenosti s více modely tiskáren těchto i starších řad a co vím, vždy a stále fungují ke spokojenosti jejich majitelů. Hrdě se řadím mezi ně a jsem rád, že tu něco takového na trhu existuje.

Tuto tiskárnu bych díky ceně, necele 4.000 Kč včetně DPH, volil i do domácností, kde je požadován kvalitní a rychlý tisk, multifunkce i ekonomický provoz.

 

Klady Zápory
– levná – černobílá
– levný provoz
– multifunkční
– automatický duplex

Reklama

4 komentáře u „Ideální tiskárna do malé kanceláře? Volím BROTHER“

 1. Zajímavá volba, vypadá to na velmi slušné parametry za pěknou cenu. V práci máme nějaké Brothery a jsou vcelku bez problému. Občas se něco pokazí, ale to u všech tiskáren.

  Já sám doma nějak zanevřel na kupování nových tiskáren, ve své vedlejším podnikání potřebuji tisknout ne úplně velké objemy a dlouho jsem fungoval na zděděné tiskárně. Ta jednou odešla do věčných lovišt, koupil jsem nový černobílý inkoust a ten odešel chvíli po záruce. Nyní zkouším repas černobílý laser http://www.sofor.cz/repasovane-tiskarny/kyocera-fs-2020d-cblaser-ecosys-tiskarnaa4-5/ a vypadá to dobře, ovšem opravdu ukáže až čas.

  Často je to se spolehlivostí kus od kusu a celkem náhoda, člověk si nevybere. Každopádně přeji hodně tisku, malé náklady a vysokou spolehlivost.

  Odpovědět
 2. Vámi vybraná tiskárna vypadá fajn a cena do pohody. Kyocera je dobrá značka a mají vesměs kvalitní tiskárny. Jen co vím, nemají rády alternativní tonery, ale vzhledem k tomu, že jde o levný repas, hlavu bych si s tím nelámal.

  O náhodě a štěstí na kus to je nejen u tiskáren :-)

  Přeji spoustu vytištěných stran a bezproblémový provoz.

  Odpovědět

Napsat komentář

Reklama