Grim Dawn: spouštíme a hrajeme na Linuxu

Datum poslední úpravy:

Štítky: Grim Dawn | hraní pod Linuxem | Linux | Steam

Milovníci ARPG a Hack and Slash her typu Diablo by si určitě neměli nechat ujít Grim Dawn vývojářské skupiny Crate Entertainment. Bere si totiž to dobré z uvedené herní série společnosti Blizzard a přidává řadu vylepšení včetně líbivé grafiky a skvělé hratelnosti. S drobnou úpravou si hru užijí i majitelé OS Linux.

 

Hrajeme ve Steamu

Grim Dawn vyšel v roce 2016 a stále je velmi populární. Letos pro něj vznikl další datadisk.

Ve zkratce se jedná o hru, ve které se ujímáte role démonem posedlého dobrodruha, se kterým cestujete po světě plném monster a různorodých fantasy bytostí. Ty vám usilují o život a tak je potřeba zvolit osvědčenou strategii obrany: ÚTOK!

Grim Dawn, logo
Grim Dawn, logo

Jeho recenze však není podstatou tohoto příspěvku, takže se přesuneme do platformy Steam, která umožňuje hraní Windows-based her pod Linuxem. Zde nainstalujeme hru zcela běžným způsobem, avšak při snaze o spuštění se objeví černé okno a hra se tak zasekne. Řešení je jednoduché.

Přes pravé tlačítko nad hrou v knihovně a sekvencí Nastavit => Nastavit možnosti spuštění se dostaneme na příkazový řádek. Do něj stačí vepsat „/d3d9“ (bez uvozovek), což znamená spuštění hry v DirectX 9 režimu. Poté stačí hru spustit běžným způsobem, bude fungovat.

Grim Dawn na Linuxu
Grim Dawn na Linuxu

 

Grim Dawn není jediný

Tímto a obdobnými způsoby se dá „portovat“ spousta dalších her pro Linux, které jsou v základu určené pouze pro operační systém Windows. Vývojáři na to už v současné době myslí a pokud není přímo Linux uveden v oficiální podporované platformě, takováto „zadní vrátka“ nám obvykle dokáží hru zprovoznit s minimální ztrátou na výkonnosti.

Reklama

Napsat komentář

Reklama