Google: jeden účet vládne všem

Datum poslední úpravy:

Štítky: Google | uživatelský účet

Svět internetu je neuvěřitelně rozsáhlý a plný různorodých počinů. Mezi nimi však vystupuje několik společností jako dominantních či globálně nejrozšířenějších.

Jednou z takových je i společnost Google, kterou snad zná každý. Ať už je to samotný vyhledávač, online disk s kancelářskými aplikacemi Google Drive nebo portál YouTube, který také Google vlastní.

Tyto všechny a další online služby jsou spjaty s Google účtem, který si může založit skutečně každý a zdarma!

Google logo

 

Google účet jako univerzální přihlášení?

ˇÚčet společnosti Google však neslouží pouze k přihlašování do striktně souvisejících služeb a aplikací, ale je možné se s ním přihlásit na mnoha dalších webech, které integraci Google umožňují.

Může se tedy jednat o například RSS čtečku Feedly, online grafický nástroj Canva či jeden z největších e-shopu v Česku CZC.cz.

Google přihlášení na Czc.cz

 

Facebook jako velký konkurent?

O velikosti a oblíbenosti sociální sítě Facebook snad netřeba mluvit. Zajímavé však je, jak se snaží konkurovat právě společnosti Google co se týká možnosti přihlášení. Máte-li tedy účet na Facebooku, rovněž se s ním můžete přihlásit na mnoha dalších portálech třetích stran.

 

 

Věřím spíše účtu Google, než sociální síti

Já osobně věřím spíše přihlášení skrze Google, než skrze sociální síť. Facebook u mě nemá takovou důvěru a věřím, že se mnou bude spousta dalších uživatelů souhlasit. Své názory můžete vyjádřit v komenrářích pod příspěvkem, budu za ně rád.

Reklama

Napsat komentář

Reklama