eToro: kopírování a chytrá portfolia skutečně fungují

Datum poslední úpravy:

Štítky: etoro | investování | obchodování

V roce 2023 jsem se pustil do testování obchodní a investiční platformy eToro. Nenechal jsem si od nikoho radit a také jsem neprováděl nákupy samostatných akcií. Prostě jsem chtěl vyzkoušet, jestli přinese kopírování osob (copy trading) nebo investování do chytrých portfolií (smart portfolios) rozumné výsledky a tedy i peníze.

Vyzkoušel jsem více než 10 kopírování a investic eToro

Abych nebyl nijak omezen počáteční úrovní, vložil jsem dostatek peněz pro získání úrovně Stříbrný (Silver), což čítá 5 000 USD. I když jsem peníze zainvestoval a splnil tak všechny podmínky, mé členství bylo potvrzeno až za několik týdnů.

Investice jsem rozdělil do více než 10 kopírování osob a chytrých portfolií, které jsem si v eToro našel. Hlavními podmínkami byly:

  • za poslední 2 roky ziskové (alespoň 10 %),
  • žádné kryptoměny (nebo minimum),
  • rozumné složení portoflia (především indexové akcie bez velkých výkyvů).

Předpoklad tedy byl stabilní ziskové portfolio.

Příklad ziskového akciového portfolia na eToro

Jaké kopírování eToro se mi osvědčilo?

Nyní se podíváme na některé ziskové kopírování, které se mi podařilo a seznal jsem ho vhodné pro každého investora na eToro.

Kopírování osob eToro

Z osob se mi asi nejvíce osvědčil Thomas Parry Jones, který se nedávno stal elitním investorem. V roce 2022, který byl pro akcie špatný, dosáhl výnosu 10,4 %, v roce 2023 +31,26 %. V letech 2021 a dřívějších na tom byl ještě lépe.
Jeho investice pokrývají především silné akcie s dobrým potenciálem.

Další osobou, který mi vydělala, byl Dirk Fabian. Na eToro je aktivní od roku 2021 a investuje pouze do měn. Za roky 2022 a 2023 vydělal přes 30, resp. přes 40 %. Bohužel ale dosáhl maximální úrovně kopírujících své úrovně „kadet“, takže ho v okamžiku vydání tohoto příspěvku není možné kopírovat.

Za třetí relativně úspěšné kopírování osob mohu považovat kopírování uživatele Melwyn Moncuit, který měl za rok 2023 výnos 9,51 %. O rok předtím to bylo 72,97 %, ale tohoto vysokého úspěchu se mu v roce 2023 nepodařilo.
Investuje do málo titulů, primárně do ETF.

Kopírování chytrých portfolií eToro

Dle očekávání je mým nejvýnosnějším chytrým portfoliem stalo Artifical Revolution s výnosem 47,35 % za rok 2023. Toto portfolio v sobě zahrnuje vybrané společnosti zabývající se oblastí AI, umělé inteligence.

Dalším úspěšným kopírováním bylo do chytrého portfolia Value Investing Tracker (ValueGurus), které obsahuje hodnotové tituly nejuznávanějších investorů. Najdete zde například Berkshire Hathaway inc. nebo Interactive Brokers Group. Akcie Google (společnost Alphabet) nesmí chybět.
V roce 2023 mělo toto portfolio zisk 37,87 %, ale v předchozím roce 22,08 % odepsalo. V roce 2021 bylo opět v plusu 39,51 %, takže je vidět, že více odráží stav globálního trhu.

Poslední relativně úspěšným portfoliem zmíním Freight Shipping and Delivery Stocks (GlobalLogistics), která také měla v roce 2023 zisk přes 30 %. Ve finančně „náročném“ roce 2022 ztratilo pouhých 6,28 %, předchozí 3 roky bylo opět ve vysokém zisku.

Moje portfolio dosáhlo zisku 10 %

Výše jsem vybral a v krátkosti popsal investiční příležitosti, které mi vynesly asi nejvíce. Kopírek jsem zkoušel několik ale některé byly ztrátové a u některých nestál vynos ani za řeč (nepokryl inflaci).

Každopádně hodnotím tento můj „pokus“ za úspěšný.

Kolik stojí jedno kopírování na eToro?

Počáteční investice do chytrého portoflia (smart portfolio) je obvykle 500 USD. Tuto částku doporučuju i u kopírování fyzických investorů a traderů, i když někdy doporučují nižší částky.

Proč píšu v množném čísle?

Píšu v množném čísle, protože jsem na začátku roku 2024 svůj eToro účet kompletně vybral a uzavřel. Měl jsem tam použité nevhodné uživatelské jméno a e-mail (oboje eToro neumožňuje změnit). Ale s vysokou pravděpodobností se k možnosti pasivního investování (kopírování) opět vrátím.

Pokud máte nějaké jiné zkušenosti nebo se budete chtít o své investiční úspěchy (i neúspěchy) podělit. Komentáře jsou vám otevřené.

Začněte vydělávat na eToro

Reklama

Napsat komentář

Reklama