CCleaner: vynikající nástroj na údržbu a optimalizaci svého PC

Datum poslední úpravy:

Štítky: CCleaner | optimalizace | správa | údržba

Nástrojů na údržbu a následné zrychlení běhu PC koluje po internetu více, než je zdrávo. Ne každý však dokáže to, co slibuje. A pokud ano, připravte si peněženku, protože to zadarmo nebude. Nejsme tu však od toho, abychom si počítali finanční náklady na údržbu svého PC. Jsme tu od toho, abychom ukázali co nejlepší možnou údržbu svého PC za co nejlepší cenu, tedy zadarmo.

Vítejte v prvním dílu seriálu o aplikaci CCleaner společnosti Piriform.

 

Problematika zpomalování systému

Operační systém Windows se během svého života neustále zahlcuje a zaplňuje. Jsou to především zbytky po návštěvách internetových stránek, zbytky po již odinstalovaných programech, instalovaných aktualizacích atd.

To vše má za následek jeho zpomalování, které je mnohdy velice razantní a citelné.

Jako řešení se zdá kompletní reinstalace celého PC, opětovná aktivace licencí programů, zpětné natažení všech používaných aplikací, dat apod. Ale ne vždy jsme na takovýto razantní zásah připraveni.

Mnohdy se totiž stane, že máme někde nějaká data, která jsou mimo běžné používání. Jakmile se o taková data připravíme, je problém.

Staré PC

 

CCleaner se představuje

Právě pro tyto případy je tu CCleaner, který nemá s reinstalací vůbec nic společného, ale snaží se operační systém vyčistit co nejvíce je to možné. Je dostupný pro nejběžnější operační systémy a pro domácí osobní použití zcela zdarma.

Obsahuje optimalizační nástroje a nástroje údržby řazené do těchto kategorií:

  • Čistič
  • Registry
  • Nástroje

CCleaner nástrojová lišta

 

Kategorie Možnosti a Upgrade se týkají spíše nastavení samotné aplikace CCleaner, než aby měli nějakou optimalizační funkčnost.

 

Co nás čeká

V dalších dílech se vrhneme na instalaci samotné aplikace CCleaner, nastavení českého jazykového rozhraní a už nám nebude nic bránit v cestě naučit se čistit a optimalizovat svůj operační systém i další aplikace.

V případě jakéhokoliv dotazu či připomínky využijte prosím možnost přidávání komentářů. Budu se snažit reagovat.

Napsat komentář