Blog jako koníček a způsob odreagování se

Datum poslední úpravy:

Štítky: blog | koníček | psaní

Každý se odreagovává jinak. Někdo dělá sport, jiný se věnuje cestování, někdo sedí u TV či počítače, ale já píši blog.

Možná to není typický způsob odreagování se a uvolnění od každodenního shonu, ale u mě to funguje a baví mě to. Však už jste si jistě všimli.

 

Pracuji hlavou, odpočívám hlavou

Jak se můžete dočíst v profilu mé osoby, dřívější studium i moje současná každodenní práce jsou činnosti, u kterých plně využívám mozek. Nejedná se tedy o manuální či stereotypní činnosti, u kterých si ale také svým způsobem odpočinu.

Lidský mozek spotřebovává spoustu energie a je-li intenzivně namáhán, dalo by se očekávat, že si bude chtít po práci odpočinout.

Mozek

 

Tomu se já nebráním, ale jestliže mi mozek celý den intenzivně pracuje, nechci ho vyjímat z již zaběhnutých kolejí a k večeru ho vždy aktivně zapojuji, pro psaní mého blogu VojtěchKrál.cz.

 

Psát blog je jednoduchá činnost?

Blog či nějakou jeho obdobu dnes píše kde kdo, a proč? Protože to pro někoho není nic obtížného. Stačí jen „vyplivnout“ své myšlenky do nějaké ucelené textové podoby.

Kvalita takových „blogů“ je však mnohdy na pováženou, ale někoho to ani netrápí. Je rád, že se nějak ventiluje do vnějšího prostředí.

Pisálek

 

Jsou ale i tací lidé, kteří prostě souvislý článek jen horko těžko dají dohromady, a ti jsou za přínosné blogy velice rádi. Do jaké skupiny se řadíte vy?

Reklama

Napsat komentář

Reklama