Affiliate propagace v síti VIVNETWORKS je pro mě zklamáním

Datum poslední úpravy:

Štítky: affiliate marketing | VIVnetworks

Affiliate síť VIVNETWORKS.com je jednou z mála, které působí na území České republiky. Celkem působí ve 27 zemích světa, ve kterých sdružuje inzerenty a publishery různých oblastí online marketingu.

Já jsem se stal členem sítě kvůli některým prodejcům elektro vybavení a zařízení, jakými jsou například Mall.cz nebo Expert.cz.

VIVNETWORKS nemá české jazykové rozhraní

Prvním zklamáním je absence českého jazykového rozhraní. Na stránce https://www.vivnetworks.com/ sice najdete českou vlaječku a web na vás „mluví“ českým jazykem, ale partnerský portál je na doméně CJ.com, která česky nekomunikuje.

Je to škoda, protože si myslím, že by si Česko s největší hustotou e-shopů na obyvatele zasloužilo trochu větší podporu.

VIVNETWORKS vytváří podezřelé adresy

Angličtina pro mě nebývá problém, tak jsem se během chvíle prokousal registrací a účet mi byl schválen. Pokračoval jsem do nastavení deeplink inzerenta Expert.cz, od kterého doma mám žárovky, rychlovarnou konvici ETA a některé další příslušenství.

Na konci jsem však obdržel tento odkaz, na který si klidně klikněte (je bezpečný), ale hostitel je nahlášený jako zdroj phishingových hrozeb. Níže hláška z internetového prohlížeče Microsoft Edge.

Phisingová hrozba - tyto adresy vytváří affiliate síť VIVNETWORKS

Affiliate síť VIVNETWORKS používat nebudu

Jak to tak vidím, problém je na straně VIVNETWORKS, ale škodí to i Expert elektro. Přitom si myslím, že by prodejce zvolením rozumné affiliate sítě mohl celkem výrazně navýšit své tržby a získat lepší pozici na českém trhu. Co myslíte?

Reklama

Napsat komentář

Reklama