6 hodin spánku stačí? Ano, pokud víte, jak na to

Datum poslední úpravy:

Štítky: 6 hodin | spánek | únava

Spánek je nejdůležitější fázi života člověka. Někdo potřebuje 8 hodin, někdo 7 hodin, někdo 6 i méně. Jak tedy na to, aby byl člověk 100% ready i při malém počtu hodin spánku? Jednu z možných variant si povíme právě v tomto příspěvku.

 

Důležitý je zvyk

Jen těžko uděláte nějakou změnu svého životního rytmu najednou, například že začnete spát místo 8 hodin pouze 6. Vaše tělo to bude zatraceně těžko snášet. Jak tedy na to?

spánek

 

Důležité je zvyknout si. Nekombinovat spánek 6 hodin například první 3 dny v týdnu a 8 hodin ve zbytku. Je potřeba si vybudovat pravidelný rytmus, takže pokud 6 hodin, tak pořád!

 

Pravidelný rituál také pomůže

Tělo si také rádo zvyká na nějaký ten pravidelný rituál. Pro někoho to může být například každovečerní pití kávy (že způsobuje nespavost je záležitost vaší hlavy), hraní her na PC, sledování seriálu apod.

Takováto pravidelnost uvolní vnitřní napětí a umožní snadnou změnu spánku.

nervozita, napětí

 

Méně než 6 hodin je opravdu málo

Jsou lidé, kteří nespí ani těch 6 hodin. Z krátkodobého hlediska to možné je, ale přijdou okamžiky, kdy je prostě potřeba dospat. Není to zdravé a ani efektivní, takže alespoň 6 hodin by mělo být. Káva v průběhu dne to v případě potřeby jistí, že?

Reklama

Napsat komentář

Reklama