Bezdrátové sdílení obrazovky na TV nebylo nikdy snazší

Nevěřil jsem tomu, že dostat obraz z PC/notebooku na TV bude tak jednoduché. Navíc když jde o přenos bezdrátově, přes WiFi. Dokonce jsem nemusel použít žádný specializovaný či placený software. Samotný operační systém mi však nedokázal pomoci.

Řešení jsem ale nalezl velice rychle, u společnosti Google. A výsledek mě velice mile překvapil.

 

Jaký software pro streamování z PC na TV?

Nedávno jsem se potýkal s problémem, jak bezdrátově dostat obraz v reálném čase na chytrou televizi značky SONY?

Ano, nejde o nějaké primitivní propojení výstupu grafické karty s PC pomocí HDMI kabelu. Jde o přenos WiFi signálu.

TV online

 

V první řadě jsem se podíval, jestli Windows 10 nenabízí nějaký chytrý rychlý software, kterým by se přenos vyřešil. Bohužel jsem nenašel.

Ihned po vyhledání na Google.cz jsem si všiml technologie Miracast, ale o kompatibilitě zařízení jsem si nebyl jistý a nic takového se mi instalovat nechtělo, takže jsem i tuto možnost zamítl. Musí to přeci jít nějak jednoduše, ne?

 

Řešením je prohlížeč Google Chrome

Na řešení jsem narazil až na nějaké anglické stránce porovnávající streamovací aplikace. Mezi top aplikacemi této funkčnosti byl i Google Chrome. Jak je to možné?

Google Chrome menu, Odeslat

 

Google Chrome totiž není jen obyčejným internetovým prohlížečem, ale téměř univerzální platformou mnoha funkcí. Jednou z nich je možná nevýrazné tlačítko Odeslat, které umožňuje jednoduše se spojit s chytrou televizí a sdílet obrazovku.

zařízení pro zobrazení

 

Možná hned někoho napadne, že je takto možné sdílet okno prohlížeče, ale omyl. Při jednoduché změně nastavení (klikneme na nápis Odesílat do) volíme, zda chceme sdílet pouze jedno okno prohlížeče, nebo celou plochu PC.

Pokud disponujeme 2 a více monitory, jednoduše si vybereme, který chceme odesílat na TV.

výběr zdroje pro zobrazení

 

Datový tok bez problémů, připojení přes AP také

Jako perličku mohu zmínit, že se datový tok pohyboval kolem 500 KB/s a obraz byl velice plynulý.

To vše při připojení skrze AP značky TP-Link, tedy ne přímo.

 

Google Chrome skutečně mile překvapil

Opravdu jsem ze začátku nevěřil, čeho všeho je internetový prohlížeč značky Google schopný. Neustále mě však utvrzuje v tom, že určuje směr vývoje a stává se nutnou součástí každého internetem zasaženého PC či notebooku.

18 komentářů u „Bezdrátové sdílení obrazovky na TV nebylo nikdy snazší“

   • Dobrý den,

    bohužel to video vysvětluje právě ten Miracast.Takže já se svým notebookem mám smůlu, protože Miracast nepodporuje.
    Proto hledám jak sdílet obrazovku nějak po Wifi pomocí DNLA.Jestli je to vůbec možné… Filmy na své LG televizi přes SmartShare spustím, ale ráda streamuji videa přímo internetovém prohlížeči a nechce se mi mít přes místnost HDMI kabel.. nepřišli jste mezitím na nějaké jiné řešení?;-)

    Odpovědět
 1. Zdravim. Koupil jsem si modul HDMI Chromecast WiFi. S nim se da připojt TV bez Wifi .Stalo to 35 euro a fungije paradně . Zapnete do hdmi v tv a pak sdilejte s jakim koliv přistroj , cokoliv. Prodavaji v každem velkoobchod z elektro. Jednoduche a rychle.

  Odpovědět
 2. Taky mě tato funkce prohlížeče překvapila, ale bohužel to na mé samnsung tv taky nejde :(, nepodařilo se vyřešit sdílení plochy taky na samsung?

  Odpovědět
 3. Stolní PC připojený kabelem a televize Philips připojena na wifi a funguje skvěle i pro pouštění filmů. Děkuji mnohokrát za skvělou radu. 🙂

  Odpovědět
 4. Dobrý večer. Chcel by som sa opýtať, či sa dá vysielať z notebooku (tablet, mobil) na 4 TV naraz. Ďakujem.

  Odpovědět
 5. Vojto, díky za super tip. Jakou verzi firmware na TV a jakou verzi chromu používáš? Mám taky Sonku KDL, ale chrom mi ji nenajde…Vše na jedné wifi síti. Díky

  Odpovědět
  • Ahoj Radovane,

   přiznám se, že mám teď jen „hloupou“ TV značky GOGEN, ale Sony jsem nastavoval u známého a model ani firmware si nepamatuji 🙁

   Ale co se týká Google Chrome, určitě má tu nejaktuálnější verzi. Konec konců se prohlížeč sám aktualizuje.

   Odpovědět
 6. Dobrý den, děkuji za informaci od p. Krále – na sdílení obrazovky, včetně zvuku, mezi NTB ( Win 10) a TV ( Sony Bravia KD-49XG8396), bez drátu, funguje Chrom naprosto skvěle !!! Jan

  Odpovědět
 7. U TV JVC hlásí Chrome že TV není podporován .Když ale pustím video přes windows media player,tak se bezdrátově připojim na TV a přenos funguje

  Odpovědět
 8. Dobry den Vojto,

  Mam stolni PC pripojeny pres wifi a chci si koupit TV, kterou take pripojim pres wifi. Pokud pouziji Chrome, tak budu mit PC bez internetu?
  Dale se chci jen ujistit, ze jsem dobre pochopil, ze jde sdilet nejen prohlizec Chrome, ale napr. filmy ktere mam v PC stazene a spustene pres jiny program.

  Diky

  Lukas S.

  Odpovědět
  • Dobrý podvečer Lukáši,

   proč by jsi měl mít PC bez internetu, když připojíš k lokální WiFi síti další zařízení (TV)? K lokální WiFi můžeš mít bezdrátově připojeno více zařízení.

   Ano, sdílet jde všechno možné, klidně i hra (vyzkoušeno), ale musí být podporována spolupráce Chrome a TV.
   To by chtělo vyzkoušet, než se bude TV pořizovat. Bohužel nemohu psát za všechny značky a modely 🙁

   Vojta

   Odpovědět
 9. Pořídil jsem si u Conrada tohle streamovací HDMI zařízení Renkforce RF-3386052, 2.4 GBit/s, HDMI™, microUSB, Wi-Fi za 909,- a jsem spokojený.

  Odpovědět

Napsat komentář