Grafické karty GeForce RTX 2080 patří mezi to nejvýkonnější, co se dá v současné době pro “běžná” stolní PC získat. Ceny překračují hranici 20.000 Kč a pro některé je to takový kšeft, že prostě musí být vidět. Zřejmě to je důvod, proč je některé e-shopy řadí do kategorie, kde nemají co dělat.

 

Čím dražší, tím větší marže?

Obecně platí pravidlo, že na vyšší ceně je možné nasadit vyšší marži. Neplatí to však vždy a všude. Některé e-shopy schválně napálí levné zboží (například kancelářské potřeby), protože tam se platí hlavně za dopravu a je potřeba pokrýt režijní a mzdové náklady.

Tento případ to však není a tak jsem čirou náhodou narazil na zařazení nových grafických karet řady GeForce RTX 2080, které jsou zařazené mezi grafickými kartami s pasivním chladičem. No jak se na tak na to dívám od shora dolů, zleva doprava, já tam vidím ventilátory chlazení. Vy ne?

GeForce RTX 2080 je chybně zařazenáZdroj: Vojtěch Král
GeForce RTX 2080 je chybně zařazená

 

Chyba se může stát všude

Nikdo není neomylný, já už vůbec ne, a tak se chyba prostě a jednoduše může stát. Tohle mi ale trochu přišlo, že se snaží e-shopy tlačit zboží co nejvíce dopředu, aby z toho měly co nejvíc, i když prostě “chybně” kategorizují. Nebo to je marketingový cíl?

Tak jako tak nebudu uvádět, z jakého to je e-shopu (ani v popiscích obrázku to nemám), ale myslím si, že za malou chvíli najdete 🙂

Prodej grafický karet GeForce RTX 2080 musí být výnosný, stojí i za chybu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *